Anime and Manga

Bun venit pe Forum-ul nostru!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

[+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
IonicaSuper
Newbie
Newbie

Afinitate : 1025
Data de înscriere : 20/06/2018

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Vin Noi 16, 2018 5:30 pm

||Gordovski Ismail Veda||
||28||
||Free spirit||

"Love me like I will never go back to you. In exchange, I will sing my soul for you. That's my fucking love vow"

-Să pregătesc vreo surpriză? Ciocolățică, noi suntem o surpriză la pachet. Haide, n-am apucat să-ți arăt cum merg lucrurile pe aici.[/color]
O prind de încheietura mâinii și o trag după mine în cabană.
-Aici jos îs două băi, o bucătărie și o debara. Regula frigiderului e ”nu-ți lăsa nimic în frigider”. Totul se mănâncă la comun aici, nu merge cu etichete. Pe tabelul de pe frigider sunt turele pentru gătit, când îți vine rându tre' să faci de-ale gurii pentru toți. La baie primu' venit, primu' servit, dar dacă cineva depășește 20 de minute ai voie să-i faci o farsă. În debara avem ”marfa”: bere, votcă, vin, sirop pentru cocktailuri, bezele și zeamă de murături, găsești de toate aici. Poți lua ce-ți vrea sufletu, atât timp cât poți munci atunci când trebuie.
O duc pe rând în fiecare din locurile prezentate, pe urmă o trag la etaj. Era un culoar lung, destul de îngust. Toate ușile erau închise, având fiecare câte o plăcuță de lemn agățată de ea.
-Astea sunt camerele staff-ului. Fiecare cară după el o plăcuță d-asta de lemn cu numele lui, ca să știe fiecare unde stă fiecare. O să-ți facem și ție una. Iar la capătul culoarului sunt o baie și o spălătorie, dacă vrei să-ți speli hainele.
M-am dus în dreptul ușii mele, unde era o plăcuță cu numele meu, alături de un portret mic, animat al meu, cu ochii închiși, pălărie și o stea mare în spate.
-Asta va fi camera ta, îi spun, luând plăcuța de pe ușă.
Cum nu mai aveam camere libere, m-am hotărât să i-o las pe-a mea. Eu pot să dorm cu Pantheea sau chiar afară, ca noaptea trecută. Coborâm înapoi până la ieșirea din față, bătând-o ușor pe umăr.

-Bun venit în echipa noastră, ciocolățică. Urmează prima activitate importantă a zilei.
Deschid ușa și ieșim iar în pragul cabanei, unde ceilalți păreau că tocmai terminaseră de mâncat. Dau cu piciorul pe sub un scaun, făcând văzută o minge. Astherix o ia de jos, aruncând-o și rotind-o în aer. M-am întors spre fată cu un rânjet pe față.
-Hotărâm cine spală vasele.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Sayami
Newbie
Newbie

Afinitate : 1005
Data de înscriere : 21/06/2018

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Vin Noi 16, 2018 9:27 pm

* Sandrine  Akintola
* 18 ani
* Heartbroken girl

I HOPE I DON'T MURDER ME

Ma las purtata de Ismail prin toata cabana incercand sa retin ceea ce imi spunea. In ciuda eforturilor mele, ocazional, mi se rupea firul si auzeam doar finalul sau incepetul frazelor lui. Dadeam din cap aprobator si zambeam discret. Nu ma pot concentra la nimic, capul meu e impanzit de prea multe ganduri negative. Ma simt pierduta, a nimanui, fara niciun scop.
Dintr-o data realizez ca am ajuns iar afara inconjurata de multi oameni cu fete prietenoase, iar Ismail se uita la mine cu un zambet tulburator.
-Aveti un ritual si pentru asta? rostesc pe un ton sarcastic si cu un zambet timid pe fata.
Tare as vrea sa ma pot detasa, la fel cum sunt toti de aici, sa nu-mi pese macar pentru putin. Mi-as dori sa fiu ca Ismail, libera in exprimare si in gandire si ignoranta fata de rau si probleme. Totul ar fi atat de simplu, as putea sa-l uit, macar pentru putin. Insa, din pacate, amintirea lui imi bantuie permanent gandirea si ma face sa innebunesc cu fiecare zi in care nu-l vad. M-a facut dependenta de el.
Sus In jos
IonicaSuper
Newbie
Newbie

Afinitate : 1025
Data de înscriere : 20/06/2018

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Vin Noi 16, 2018 9:47 pm

||Gordovski Ismail Veda||
||28||
||Free spirit||

"Love me like I will never go back to you. In exchange, I will sing my soul for you. That's my fucking love vow"

-Nu e chiar un ritual.
Talon ieși din casă, având o cutie plină cu maieuri în două culori, roz sau alb. Ginger le-a ales.
-În fiecare dimineață ne împărțim în două echipe și jucăm un joc. Cine pierde spală vasele.
Angelo adusese un bol cu bilețele, pe care le-am tras aleator să vedem cu cine suntem în echipă. Eu eram împreună cu Talon, Gina și Sandrine, echipa roz. În echipa cealaltă Pantheea, Asthek, Gina și Angelo, albii. Tania rămăsese în pridvor, pe post de arbitru.
-Ești gata să le tragem o mamă de bătaie, ciocolățico? îi spun fetei, aruncându-i un maieu, eu trăgându-mi-l peste cap pe al meu. Hai Stelarii Rozalii!
Tania ne aruncă mingea de fotbal, noi așezând-o în mijlocul terenului. L-am trimis pe Talon în poartă, care era de fapt o bară de bătut covoare. Mi-am trecut brațul peste umerii lui Sandrine, zâmbindu-i încurajator.
-Haide să scoatem energiile negative din corpul ăsta mic și frumos și să te facem să uiți de probleme.
-Haide, pletosule, nu jucăm! strigă Pantheea la mine.
Aha, deci e război. Ok, ok. Să vezi ce ți-o ard, și de data asta nu în pat.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   

Sus In jos

[+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime and Manga :: RPG Modern :: Role Play Game-
Mergi direct la: