Bun venit pe forumul Dark RPG

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

[+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Sayami
Human
Human

Afinitate : 400
Data de înscriere : 21/06/2018

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 12:01 am

Rugaciunile mi-au fost ascultate si slabanogul a aparut din senin si mi-a dat si bere.
- Sa-ti dea karma noroc si sanatate si iubire si ce mai vrea sufletul tau! rostesc incantata in timp ce apuc una din beri.
- Am decis sa-mi fut viata si mai tare ca era prea frumoasa, pronunt in timp ce-mi aprind o tigara si incerc sa ma asez cu fundul pe tejghea, dar tot alunec sau cap.
- As prefera sa ma loveasca o nicovala in cap ca sa nu mai fie totul asa de greu.
Incercam, in continuare, sa ma urc pe masa aia idioata.
- Aaa, karma aia zice ca ma ajuti si pe mine sa ma asez?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
IonicaSuper
Human
Human

Afinitate : 420
Data de înscriere : 20/06/2018

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 12:19 am

||Gordovski Ismail Veda||
||28||
||Free spirit||

"Love me like I will never go back to you. In exchange, I will sing my soul for you. That's my fucking love vow"

-Ah...e vorba de băiatul tău în Capricorn, nu? o întreb ridicând o sprânceană.
Mi-a sărit inima puțin în piept când am văzut-o că vrea să se urce pe tejghea. Nu voiam să dea de Pantheea ascunsă acolo jos, mai ales că tocmai mi-a scos amicul din pantaloni și acum îi dă o bine-primită frecție. Căc-am-aș, începe să mi se întărească. Am mai luat o gură de bere, alcoolul îmi mai domolește prietenul din zbenguială. Fata a încercat iar să se urce pe tejghea, nereușind nici de data asta.

-Cred că nici karma, nici astrele și nici întregul univers nu dorește ca tu să te așezi pe masa asta. Ești la un festival oricum, n-ai vrea mai bine să dansezi...mh!
Mi-am înghițit un geamăt, punând imediat berea la gură să atenuez sunetul. Cred că lucrurile merg un pic cam prea repede acolo jos...Am crezut că o să-mi dea doar un handjob, Pantheea chiar e nebună dacă chiar vrea să mi-o ia. Mi-am mușcat buza de jos, strângând sticla în mâini. Se pare că am ajuns și în situația asta, Universul pară-se că n-a terminat de tot cu mine.
-Zi ceva de tine, soră-mio. Adică, cum ai ajuns la festivalul ăsta? o întreb, după care îmi sprijin capul de mână, acoperindu-mi gura înainte să scot alte sunete dubioase afară.
Sus In jos
Sayami
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 9:01 pm

Iau o gura sanatoasa de bere si dau un raspuns afirmativ la intrebarea legata de Elijah. Asez berea pe tejghea si scot o tigara pe care o aprind.
- Asta zic si eu, dar picioarele mele nu-s de acord, pronunt inainte sa-mi cedeze genunchii si sa fiu la un pas de a ajunge imbratisata de pamant.
- Vezi ce zic? rostesc in timp ce ma stabilizam si radeam zgomotos.
Tipul asta pare al dracu de incordat, acum cateva ore era relaxarea in persoana, ce pula mea? E bipolar?
- Nu-i nici timpul si nici momentul pentru povestea asta.
Imi asez mainile pe tejghea si fac un salt usor ajugand in final pe ea. Observ cum ceva se misca sub masa.
- Ce pula mea?! tip in timp ce incerc sa sar de pe masa, dar nu calculez bine distanta si ajung sa cad impreuna cu tejgheaua minunii.
- Aaa, ai o mana pe pula.
Sus In jos
IonicaSuper
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 9:27 pm

||28||
||Free spirit||

"Love me like I will never go back to you. In exchange, I will sing my soul for you. That's my fucking love vow"

Cât a putut să bea de nu se ține nici pe picioare? Sau poate nu-i așa de rezistetă la alcool pe cât
zice...A sărit deodată pe masă și nu știam cum să o împing de acolo, dar imediat o văd că se prăbușește cu tot cu tejghea.

-Serios? Oare cum a ajuns acolo? zic de parcă n-aș știi nimic, după care mă uit în jos la Pantheea.
I-am întins o mână să se ridice, aceasta sprijinindu-se de umărul meu imediat ce ajunse pe picioarele ei.
-Hei, ciocolățică. Ai gășit toaleta până la urmă? glumește roșcata, în timp ce eu mă ocupam să mi-o bag la loc în pantaloni.
Bineînțeles că aveam erecție și durea ca dracu, dar am reușit să-mi închid pantalonii.
-Ți-ai băgat-o deja la loc? Credeam că o să continuăm, poate făceam și un menaje-a-trois cu scumpetea asta creață, continuă Pantheea punându-mi mâna peste umflătura pantalonilor.

-Continuăm la baie, înainte să ne mai prindă cineva. Naiba știe ce-ți mai trece prin cat și deja e cu o persoană mai mult care mi-o vede decât planificasem, îi spun luându-i mâna de acolo înainte să mi se întărească mai tare.
Mi-am închis și cureaua, după care am ajutat-o pe negresă să se ridice.

-Ești ok, soră-mio? Te-ai lovit la cap sau altundeva?
Sus In jos
Sayami
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 9:37 pm

Stateam intinsa pe spate si priveam cerul, nici nu mi-am dat seama cand s-a intunecat. Totul e asa frumos, luminile multicolore se reflecta pe bolta plina de stele.
Auzeam multe, mult prea multa voci, dar le ignor si continui sa ma holbez la peisaj.
- Elijah! pronunt tare si ma ridic rapid in picioare. Nu ma mai iubeste? apuc telefonul si incep sa ma holbez la el, dar e doar un ecran negru.
Trebuie sa ajung la el, sigur ma asteapta. Privesc derutata in spre toate directiile apoi incep sa merg spre una aleatorie.
Unde e?
Sus In jos
IonicaSuper
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 9:53 pm

||28||
||Free spirit||

Eu și Pantheea am făcut un schimb de priviri, neînțelegând ce naiba vrea să spună fata. Oare chiar se lovise rău de tot la cap? Se ridică deodată și văd că pleacă dracu știe unde. N-o puteam lăsa așa, era și beată și confuză. Probabil Elijah e Capricornul.
M-am uitat la tejgheaua dărmată și la doamna șefă, neștiind de care să mă ocup mai întâi. Mai era și erecția care-mi pulsa în pantaloni și să fiu al naibii de nu simțeam că va crăpa. Negresa îmi rămâne datoare...

-Panthe, rezolvă tu aici pân' mă duc după fată. Cine știe pin ce gropi pică.
Aceasta dădu din cap și eu făceam o încercare penibilă de a alerga după fată. O strigam din spate, dar părea că nu mă aude. Ori asta, ori îmi dă cu bifă. Până la urmă obosesc de urmăreala asta proastă și faac trei pași mari, prinzând-o de umăr și trăgând-o în spate.
-Sandrine, parchează-te două secunde...oh, mamă, ce doare să-mi bag... zic oprindu-mă și trăgându-mi respirația, aplecându-mă ușor ca să-mi liniștesc abdomenul încordat. Unde naibii fugi de una singură? Ești și trasă la măsea, dacă pici și-ți rupi ceva am belit pula toți. Haide la peștera lu Batman să-ți găsim o bucată de scaun să te-așezi,
îi zic, referindu-mă la cortul staff-ului.
Sus In jos
Sayami
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 9:59 pm

Paseam rapid si priveam in toate directiile, incep sa aud infundat cum cineva ma striga.
- Elijah? ma intorc entuziasmata, dar observ ca nu e el si imi continui drumul.
Dupa inca cativa pasi simt o mana pe umarul meu, ma intorc si il vad pe tipul de mai devreme.
- Ma asteapta! pronunt zambind usor incepand sa alerg spre partea mai pustie a festivalului.
Sigur trebuie sa fie aici, lui nu-i place aglomeratia, aici ma asteapta. Nu?
Sus In jos
IonicaSuper
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 10:12 pm

||28||
||Free spirit||

Ce dracu e cu femeia asta? Nu i-a zis nimeni ce urât face la alcool? Iar acum mai visează și constelații inexistente...Îmi dau ochii peste cap, trag o gură de aer și fug iar după ea, reușind să o prind din nou din urmă. O prind de amândouă brațele astfel încât să nu mai fugă, trăgând-o iar în spate.
-Dulceață, nu vine nimeni...îmi pare rău.
O bat ușor pe umeri, după care fac un efort și o ridic, așezând-o ca pe un sac de cartofi pe umărul meu.

-Lasă-mă să am grijă de tine, totul o să fie bine. Am pietre de jad la mine, îți curăț mantra și pe urmă ne uităm la stele. O să fie totul ok, o bat ușor pe spate, îndreptându-mă spre cort.
Sus In jos
Sayami
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 10:18 pm

Zambetul mare si tamp de pe fata mea dispare atunci cand ii aud vorbele. Atunci cand m-a ridicat nu am opus rezistenta. Dezamagirea si durerea ma secatuiau de toate puterile.
- Ai simtit vreodata cum intreg universul tau se sfarama? pronunt incet tinand lacrimile sa nu-mi inunde fata si sa-mi stearga si ultima urma de demnitate.
- Daca-ti doresti suficient timp sa mori, o sa se intample?
Sus In jos
IonicaSuper
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 10:41 pm

||28||
||Free spirit||

Mi-era așa milă de sărăcuța de ea. E încă un copil și acum e mai pierdută ca oricând. Am simțit că vrea să plângă așa că am mărit pasul spre cort, o să fim acolo într-o secundă. Am luat-o prin spatele tarabelor, ca să evităm aglomerația.
-Scumpete, poate acum tu nu-ți dai seama și crezi că ți-ai creat o lume perfectă, alături de cei pe care-i crezi apropiați, dar vezi tu, adevărul e că există un singur univers. Iar în acest univers nu ești niciodată atât de singură pe cât crezi și crede-mă, universul ăsta nu se sfarmă niciodată, oricât ai încerca să rupi din el.
Am bătut-o ușor pe spate, zărind cortul și grăbindu-mă cât de tare îmi permiteau pantalonii. Am dat perdeaua la o parte și am intrat, așezând-o pe o ladă de lemn și mângâind-o pe cap. Imediat după noi intră și Pantheea, care avea o față destul de confuză.
-Ce se-ntâmplă aici? mi-a șoptit aproape de ureche.

-Un băiat prost, i-am răspuns mai mult mișcând din buze, nu voiam să o fac pe fată să se simtă și mai rău.
Am văzut că Pantheea ăși duce mâna la inimă și o privește compătimitor. S-a așezat lângă ea, mângâindu-i ușor umărul.
-Of, ciocolățică, știu cum doare atunci când aștepți pe cineva. Nici eu nu mai știam de capu meu după ce m-am despărțit de fostul meu soț. Și n-am crezut că voi mai fi cine sunt din nou, dar uită-mă aici, acum.

-Ești de-a noastră acum, Sandrine. Ești un hoinar sub stele. Acum suntem ca frații tăi, încerc să o încurajez, scuturându-i ușor corpul.
Toate astea pentru un Capricorn. Câtă singurătate în universul ăsta...
Sus In jos
Sayami
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 10:50 pm

- Lumea mea nu a fost niciodata perfecta, dar adoram imperfectiunile si defectele ei, rostesc incet si privesc cum trecem in viteza pe langa multimea de oameni si obiecte.
Simt cum sunt asezata pe ceva de lemn, imi strang picioarele la piept si intind mana spre o sticla de apa pe care o beau rapid.
- Incestul e acceptat, nu? rostesc sarcastica amintindu-mi de scena de mai devreme.
Incep sa-i privesc pe cei doi si zambesc usor. Dupa ce ca viata mea e fucked up o distrug si pe a lor.
- Acum puteti sa mergeti, v-am deranjat destul.
Sus In jos
IonicaSuper
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 11:12 pm

||28||
||Free spirit||

-Ok, chiar speram să nu-ți amintești de asta. Hai să zicem că suntem un fel de frați vitregi care se înțeleg foarte bine și sunt prieteni și vorbesc și râd și beau și câteodată, ocazional, și-o mai trag. Sună bine, ce zici? Și hai să, zic și eu, nu mai vorbim niciodată de ce-am văzut și ce-am făcut.
-Hai mai taci odată, a priceput ideea, râde Pantheea, aruncând cu un dop în mine.
Am văzut-o pe fată cum zâmbește și mă bucuram că se simțea mai bine. Mă gândesc că e îngrozitor să te simți singur într-un univers așa de mare.

-Nah, e ok, stăm aici, zic, așezându-mă pe o ladă, scoțând un geamăt de durere imediat ce-am atins lemnul.
Aproape că uitasem că eu nu rezolvasem încă problema de acolo de jos. M-am crispat, mușcându-mi buza de jos. M-am uitat la cele două fete, încercând să par degajat.
-Isma, ești bine? întrebă Panthe abținându-se să nu râdă.

-Da, da, totul e bine. Îmi trece mie... spun rapid, încercând să-mi pun picior peste picior și să par relaxat, dar mișcarea făcea zonă să se simtă doar mai incomod, așa că am revenit la poziția de pinguin cocoșat.
Sus In jos
Sayami
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 11:21 pm

- Daca ramane valabil doar pentru voi doi, sigur. Sunteti putin cam batrani pentru mine, pronunt ironic si rad usor.
Mai apuc o sticla de apa si o dau si pe aia pe gat, apoi imi aprind o tigara. God, efectul alcoolului chiar ma incalzea, acum imi tremura chilotii. Incep sa-mi frec pielea de pe brate sperand sa ma incalzesc.
- E alegerea ta, ii spun baiatului si incep sa zambesc. Cand dracu s-a facut asa frig?
Degetele de pe tigara incep sa-mi tremure si la fel si vocea:
- Si totusi, de cat timp sunteti impreuna? Adica cand o sa fie nunta ca aveti deja o varsta?
Sus In jos
IonicaSuper
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Lun Iul 23, 2018 11:49 pm

||28||
||Free spirit||

-Ne-a făcut cumva bătrâni? îi zic Pantheei, încrucișându-mi mâinile la piept.
-Vorbea doar de tine, suflet antic, eu sunt în floarea vârstei.

-Vezi că ți-au căzut niște petale după ce-ai trecut de 30,
Mă ridic și-mi dau haina tricotată jos, punând-o pe umerii fetei.

-E de la băutură, după ce se duce efectul te ia frigul. Ține asta pe tine.
Cred că e mai bine să nu mă mai așez...Ok, să mă gândesc la niște lucruri nașpa ca să se pleoștească...accidente de mașină, mâncare stricată de o săptămână, maică-mea în bikini...
A aruncat bomba negresa. Eu și Pantheea ne-am uitat fix unul la altul, după care am pufnit amândoi într-un râs isteric. Deci ea chiar crede că între mine și Pantheea e ceva?

-Ok, cred că aici are loc o confuzie. Noi doi NU suntem împreună. Doar ne-o mai tragem câteodată, așa, de distracție.
-Mi-a ajuns o singură căsnicie de rahat, mulțumesc frumos, spuse Pantheea, gesticulând cu mâinile. Iar pe pletosul ăsta nici toate alinierile de planete din univers n-o să reușească să-l ducă în fața altarului. Și oricum, cine și-ar beli tinerețile cu cineva ca el? Nici casă n-are.
-EU sunt un suflet liber, n-am nevoie nici de casă, nici de nevastă. Am tot ce-mi trebuie sub stele, fac un cerc mare cu mâinile, împreunânu-mi-le pe urmă la piept.
Am treabă, trebuie să-mi găsesc menirea pe pământ, nu mă pot propti într-un singur loc toată viața. Risc să-mi moară sufletul înainte să aflu ce vrea universul de la mine.
Sus In jos
Sayami
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Mar Iul 24, 2018 7:44 pm

Ii multumesc baiatului pentru haine printr-un zambet scurt, apoi continui sa-mi fumez tigara.
Chiar nu-s impreuna? Ce misto... Cred ca e bine sa ai pe cineva si totusi sa nu te implici cu adevarat.
- As vrea si eu sa fiu ca voi, guys, rostesc usor dezamagita gandindu-ma iar la Elijah.
Oamenii astia par asa fericiti si nu au nevoie de aproape nimic. Credeam si eu ca sunt asa, ca singurul lucru de care am nevoie e el.
- Singurul lucru care ne aseamana e ca nici eu nu mai am o casa, spun incet mutandu-mi privirea in pamant.
Am plecat de acasa fara sa gandesc deloc. Cum sa fiu asa idioata? Ba nu! Sigur o sa vina, maine o sa fie aici si o sa ma tina in brate.
- Dar o sa am ,cand iubitul meu, Elijah, o sa vina, ne vom distra la festival, apoi o sa plecam impreuna si probabil o sa cititi despre noi, pronunt zambind foarte entuziasmata.
- Sper...
Sus In jos
IonicaSuper
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Mier Iul 25, 2018 8:47 pm

||28||
||Free spirit||

-N-ar trebui să-ți dorești să fii ca noi, ar trebui să vrei să fii tu. Nimeni nu te ține din a trăi viața pe care tu o vrei.
Dacă nu te leagă nimic de pământ, poți învăța să călătorești printre stele.
-Nu cred că ne aseamănă doar atât, soră-mio. Dar aflăm noi mai târziu.
Cine ar vrea o casă cât e atâta spațiu pe lume? De ce ai sta atât doar să-ți sapi groapa în care-o să mori?
-Oh, Capricornul deci?
-Să ne faci și nouă cunoștiință când aterizează, facem cinste cu o bere.
-O să-i placă, Capricornii sunt zgârciți și adoră chestiile gratis....
-Isma, să mă slobozesc pe zodiacul tău. Ți-am mai zis că nu poți citi oamenii în stele, îmi spuse Pantheea loviindu-mă în coaste.
-Ah, aici erați!
Talon intră în cort grăbit, oprindu-se lângă mine. Se uită de sus până jos, cu preponderență în jos, după care își înghiți un râset. M-am încruntat la el, dar încă zâmbea sub mustăți.
-Am reparat tejgheaua de la tarabă. Mai e puțin până la pauza mare, ar trebui să ne întoarcem până nu se face urât. Nu e prea bine să le iei rockerilor alcoolul de sub nas.
Pantheea se uită la ceas, ridicându-se și bătând din palme.
-Ok, Talon, du-te la taraba lui Isma câteva minute. Ismail, rezolvă-ți problema și treci înapoi la treabă. Ai cinci minute, îți ajung.
Talon pufăi iar de râs, dar i-am dat un cot în burtă și a tăcut.
-Ciocolățică, dacă ți-e rău rămâi aici. După ce încep iar trupele să cânte te ducem să te întinzi într-o cameră. Ok, hai la treabă, lume.
Am oftat, ieșind din cort alături de Talon. Am văzut că vrea să zică ceva, dar i-am făcut semn să tacă, îndreptându-mă spre baie. Nu aveam mult timp la dispoziție și trebuia să rezolv ”inconveniența” repede.
Sus In jos
Sayami
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Mier Iul 25, 2018 9:10 pm

Am ascultat discutia zambind scurt din cand in cand. Fix cand eram pregatita sa spun ceva apare un tip si incepe sa bolboroseasca ceva plictisitor.
Ii privesc cum pleaca rand pe rand si ma intind pe lada de lemn adormind imediat.
Maine dimineata cand ma trezesc el o sa fie aici, langa mine.
Sus In jos
IonicaSuper
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Mier Iul 25, 2018 10:09 pm

||28||
||Free spirit||

A fost penibil să-mi dau laba la baie, mai ales că la coadă mai stătea lume și doi băieți mi-au și zâmbit. N-a fost cel mai rușinos moment din viața mea și nici ultimul de care am parte...
M-am întors exact când se îngrămădea lumea după băutură și am reușit cumva să mă descurc de unul singur. Pauza nu dura mult, am împărțit spectacolul în două ca să ne fie mai ușor cu schimburile. După 20 de minute de dute-vino și o groază de alergătură trupele începură să cânte din nou și grămezile au fugit spre scenă, ca să fie cât mai aproape de spectacol.
Am lăsat taraba în grija lui Ginger și m-am întors la cort să văd ce mai face negresa. Nu m-a surprins când am văzut-o adormită pe una din lăzi. Am luat-o pe sus, având grijă să nu o trezesc, și am dus-o până la cabana din apropiere, unde era cazat întreg staff-ul. Nu aveam camere libere, așa că am lăsat-o la mine. Am pus-o pe pat și am învelit-o, după care am plecat înapoi la treaba mea. Avem destul timp să vorbim mâine.

* * * * * * *
-Să mori tu că te-ai culcat pe saci? A fugit patu de sub tine sau ce?
-Așa e cu țăranii, obiceiurile vechi mor greu.

-Vedeți să nu mutați stelele din loc cu umoru vostru universal, le spun celor doi băieți, luând o lingură de omletă și băgând-o în gură.
Stăteam pe scări, în fața cabanei, luând micul-dejun alături de ceilalți. Era o dimineață luminoasă și mirosea a conifere ude, fiind vremea perfectă de o pălăvrăgeală. Lângă mine se așezase Gina, care-și dădea unghiile cu ojă. Pe niște butuci ce țineau locul unei mese improvizate erau Asthek și Talon, care jucau o partidă de macao la o cafea. Cocoțate pe un gărduleț erau Pantheea și Ginger, fiecare cu o porție de mâncare în brațe. Angelo era tolănit cu o treaptă în fața mea, sorbind o carte în timp ce-și mânca salata de fructe.
Am zâmbit ușor. Asta era atmosfera pe care-o adoram. Noi, hoinarii, spirite ale nimănui, adunați împreună pentru a împărtăși aceeași soartă.
Sus In jos
Sayami
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Mier Iul 25, 2018 10:17 pm

Lumina puternica a soarelui incepe sa-mi intre in ochi. Ma ridic in sezut si incerc sa-mi dau seama unde sunt. Imi asez pe mine haina primita de la tipul dragut si ma ridic din pat si pasesc usor spre iesirea din cabana.
- Cafea, e singurul lucru pe care-l pronunt atunci cand vad oameni.
Ma intind si casc zgomotos, apoi incep sa ma uit dupa Ismail.
- Cafea, rostesc incet in timp ce ma pun langa el pe scari si imi sprijin capul de bratul lui.
Sus In jos
IonicaSuper
Human
Human

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   Vin Iul 27, 2018 9:50 pm

||28||
||Free spirit||

Nu trecuseră prea multe minute de liniște că Sandrine își făcuse apariția afară, spre mirarea tuturor. Ne-am oprit toți din ceea ce făceam, urmărind-o curioși. A venit și s-a așezat lângă mine, punându-se comod pe umărul meu.
-Păi cafea și ție, spuse Talon glumeț, primind o lovitură de la Asthek.
-Taci că ești prost. Cafeaua e în oala de pe masa aia, soră-mio. Ia o cană și servește.

-Avem și zeamă de murături, dacă ești mahmură, am adăugat, luând încă o lingură de omletă.
S-a lăsat liniște câteva secunde, până când Gina își termină unghiile de la mâna stângă.
-Și, sora cea nouă, cum a fost aseară? întrebă ea fluturând mâna. Păcat că n-ai stat până la sfârșit. Una dintre trupe a avut un super spectacol pirothenic.
-Da, a fost genial! exclamă Ginger coborând de pe gard. A fost și after party-ul pe urmă, au venit și câțiva muzicieni. Astă-seară tre să rămâi clar până la capăt.
-N-are încotro, are de muncă, zice Pantheea și pe urmă începe să râdă.
-Chemați poliția, șefa face glume. Mă simt molestat! strigă Talon, iar de data asta râdem toți.
Chiar și Angelo și-a lăsat cartea, urmărindu-ne cu ochii.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]   

Sus In jos

[+18] Where did the dreamers go? [Saya+Ionica]
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime/Manga/RPG :: Fan Zone ^w^ :: Role Play Game-
Mergi direct la: