Bun venit pe forumul Dark RPG

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG

In jos 
AutorMesaj
IoneM
Administrator

Afinitate : 12199
Data de înscriere : 02/07/2017
Localizare : În propria lume.

MesajSubiect: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   Dum Iul 02, 2017 2:07 pm

Căutătorii pentru coleg/colegă RPG

Aici vă puteți căuta colege/colegi în 2 sau în mai multe persoane [posibil]
Nu faceți topicuri inutile ci postați aici dacă doriți să găsiți pe cineva care dorește să facă RPG cu voi!

Început

Pentru a găsi pe cineva care crezi că merită să facă RPG cu tine există reguli.
Faci o postare în care îți impui ce vrei de la partener/ă, de la ortografie frumoasă la aspect frumos, scris bine gramatical sau o estetică frumoasă personajului după care aștepți să răspundă cineva interesat.
Dacă cineva îți acceptă propunerea și tu accepți persoana respectivă în RPG-ul dorit de tine, atunci detaliile se discută în privat.

Cum adică discuție în privat ?

Păi, dragă persoană începătoare, probabil, în privat trebuie să discuți cu colega/colegul despre ce o să apară în topic și prima postare care trebuie să descrie totul.
Titlu;
Pișa personajelor;
Istoricul RPG-ului în sine (subiect);
Genul și etc.
De aici se începe totul plus hotărâți cine postează prima/primul topicul de început.
Sper că am fost clară și regulile o să fie respectate, dacă există o nelămurire sau o plângere la secțiunea asta legată de cineva puteți să contactați un Administrator sau Moderator.

Multă baftă la căutare! ^^

___________________________________________________________________________________

Admin General Forum

Pagină Facebook

Ultima editare efectuata de catre IoneM in Mier Iun 06, 2018 4:47 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Tyma
Beta Tester
Beta Tester

Afinitate : 1060
Data de înscriere : 15/01/2018
Varsta : 22
Localizare : București

MesajSubiect: Re: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   Joi Ian 18, 2018 7:06 pm

Bună, bună. Am și eu o idee pentru un rpg fantasy si am nevoie de partener/a.
Aș vrea ca persoana să răspundă în paragrafe mai lungi de 3 propoziții, adică să facă literature RP. Îmi place să fie ordonat RP-ul, să nu fie multe greșeli ortografice mari (și eu mai greșesc, e normal când scrii de pe telefon, ca apăs pe două taste odată). Pentru mai multe detalii, PM me Surprised
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://dreamland.forummagic.net
Invader Lamu
Human
Human

Afinitate : 1255
Data de înscriere : 14/01/2018

MesajSubiect: Re: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   Joi Ian 18, 2018 7:27 pm

Pai as incerca eu. Partea buna sau proasta la mine e ca daca partenerul are primul post in RP in topic si obisnuieste sa scrie paragrafe lungi din ele mi se formeaza si mie ideile sa fac niste posturi lungi postzilla asa cum le numesc eu. Intr-o vreme am facut cu cineva literature RP pe care noi il numeam fic la comun.
Sus In jos
Invader Lamu
Human
Human

MesajSubiect: Re: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   Joi Ian 25, 2018 8:17 pm

Pentru acest topic

http://darkrpg.forumgratuit.ro/t81-if-you-girlfriend-are-android-life-are-interesting-and-more-adventures#1518

Caut in special pe cineva care sa isi faca un personaj baiat si cu care sa jucam acest RPG dar nu ma supar daca si altora li se pare interesant si mai intervin insa daca altii vor sa intervina vor trebui sa aiba personaje fete.

Ideea plotului e urmatoarea:

Un baiat cumpara o fata android de la magazin din Tokyo pentru a o salva de la o viata de sclavie si o duce in orasul sau natal care era de fapt un orasel de provincie din Coreea de Sud ce nu cunostea inca o tehnologie asa avansata ca Japonia si devin prieteni buni locuind in aceeasi casa. Fata android va duce o viata normala si doar baiatul care a salvat-o stie secretul ei.
Va avea prietene fata de care la inceput va pastra secretul fiind speriata de consecintele a ce s-ar intampla daca s-ar afla ca e un android super avansat.
Baiatul si fata android vor trece prin numeroase aventuri generate de faptul ca ea este android.
Sus In jos
Rox.
Hunter
Hunter

Afinitate : 4687
Localizare : Baia Mare

MesajSubiect: Re: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   Mier Mar 14, 2018 1:25 am

ma alatur eu
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/ Online
Invader Lamu
Human
Human

MesajSubiect: Re: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   Mar Mar 20, 2018 11:15 am

Sus In jos
Rox.
Hunter
Hunter

Afinitate : 4687
Localizare : Baia Mare

MesajSubiect: Re: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   Vin Mar 30, 2018 11:31 am

acu revin si la rpg
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/ Online
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   

Sus In jos

AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum