Bun venit pe Forum-ul nostru!

AcasaPortalFAQMembriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG

In jos 
AutorMesaj
LadySero
Fondator
Fondator

Afinitate : 15563
Data de înscriere : 02/07/2017
Varsta : 99
Localizare : În propria lume.

MesajSubiect: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   Dum Iul 02, 2017 2:07 pm

Căutătorii pentru coleg/colegă RPG

Aici vă puteți căuta colege/colegi în 2 sau în mai multe persoane [posibil]
Nu faceți topicuri inutile ci postați aici dacă doriți să găsiți pe cineva care dorește să facă RPG cu voi!

Început

Pentru a găsi pe cineva care crezi că merită să facă RPG cu tine există reguli.
Faci o postare în care îți impui ce vrei de la partener/ă, de la ortografie frumoasă la aspect frumos, scris bine gramatical sau o estetică frumoasă personajului după care aștepți să răspundă cineva interesat.
Dacă cineva îți acceptă propunerea și tu accepți persoana respectivă în RPG-ul dorit de tine, atunci detaliile se discută în privat.

Cum adică discuție în privat ?

Păi, dragă persoană începătoare, probabil, în privat trebuie să discuți cu colega/colegul despre ce o să apară în topic și prima postare care trebuie să descrie totul.
Titlu;
Pișa personajelor;
Istoricul RPG-ului în sine (subiect);
Genul și etc.
De aici se începe totul plus hotărâți cine postează prima/primul topicul de început.
Sper că am fost clară și regulile o să fie respectate, dacă există o nelămurire sau o plângere la secțiunea asta legată de cineva puteți să contactați un Administrator sau Moderator.

Multă baftă la căutare! ^^

___________________________________________________________________________________
Fondator Forum
Echipa mea de Traducere Manga&Anime Click aici
Anunțuri și aici Click aici

Pagină Facebook / Grup Facebook

Ultima editare efectuata de catre IoneM in Mier Iun 06, 2018 4:47 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Tyma
Leader Beta
Leader Beta

Afinitate : 1690
Data de înscriere : 15/01/2018
Varsta : 23
Localizare : București

MesajSubiect: Re: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   Joi Ian 18, 2018 7:06 pm

Bună, bună. Am și eu o idee pentru un rpg fantasy si am nevoie de partener/a.
Aș vrea ca persoana să răspundă în paragrafe mai lungi de 3 propoziții, adică să facă literature RP. Îmi place să fie ordonat RP-ul, să nu fie multe greșeli ortografice mari (și eu mai greșesc, e normal când scrii de pe telefon, ca apăs pe două taste odată). Pentru mai multe detalii, PM me Surprised
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://dreamland.forumz.ro/
LadySero
Fondator
Fondator

Afinitate : 15563
Data de înscriere : 02/07/2017
Varsta : 99
Localizare : În propria lume.

MesajSubiect: Re: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   Vin Sept 07, 2018 2:48 pm

Hey ^^

Mă plictisesc groaznic uneori și am chef de un RPG, dar genul să fie Yaoi iar persoana care scrie cu mine să aibă timp să posteze măcar de două ori sau trei pe zi.

*RPG-ul automat este yaoi.
*Eu joc mai mult uke-le așa că partenera sau partenerul este seme.
*Să scrie mai mult de 4 rânduri.
*Mă poate contacta în privat pentru detalii și poveste.
*Personajele sunt genul real nu anime.
*Poate conține unele scene cu diferite tente și puțin paranormal/supranatural.

Aștept în privat. ^^

___________________________________________________________________________________
Fondator Forum
Echipa mea de Traducere Manga&Anime Click aici
Anunțuri și aici Click aici

Pagină Facebook / Grup Facebook
Sus In jos
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

Afinitate : 2054
Data de înscriere : 14/01/2018

MesajSubiect: Re: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   Vin Sept 28, 2018 1:03 pm

Doresc partener pentru un RPG Fantasy/Adventure

Acțiunea se petrece intr-o insula care desi cuprinsa de vremurile moderne, băștinașii nu au renunțat la meseria de Cavaler. Pe acea insula nu exista cai obișnuiți ci locuitorii se împart in Oameni si Centauri. Insa Talisman este diferita. Este o fata licornocentaur, iar ceea ce o face sa se considere speciala e cornul sau care ii permite sa folosească magia si aripile ei de Pegas ce ii permite sa zboare.
Fiindcă este considerata o ciudata a fost exclusa din herghelie îndată ce părinții ei au murit. Acum s-a împrietenit cu un copil si il va ajuta sa devina un cavaler de cel mai înalt rang.

Am nevoie de cineva care sa joace rolul unui cavaler fie fata fie băiat, nu contează genul personajului. Ma gândesc ca nu contează fiindcă multe filme au si ideea unor fete care și-au dorit a deveni cavaleri.

Si am ales sa fie vremuri moderne ca nu prea am inspirație cu Evul Mediu
Sus In jos
^Ronnie&Rox^
Promoter
Promoter

Afinitate : 769
Data de înscriere : 04/09/2018
Varsta : 29
Localizare : Bistrita

MesajSubiect: Re: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   Mar Oct 09, 2018 6:39 pm

ma alatur eu
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://rhmtattoobn.wordpress.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG   

Sus In jos

AICI pentru cine caută coleg/colegă pentru RPG
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum