Bun venit pe forumul Dark RPG

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Un inger in oras

In jos 
AutorMesaj
Invader Lamu
Human
Human

Afinitate : 640
Data de înscriere : 14/01/2018

MesajSubiect: Un inger in oras    Mier Ian 17, 2018 8:52 am

Nume:
Prenume: Angee
Varsta: 5000
Specie: Inger
Puteri: Zbor cu viteza supersonica, telepatia, telekinezia, poate vorbi cu animalele, invizibilitatea, micsorare, marire. Se poate micsora cat sa poata sa stea pe umarul cuiva, se poate mari insa nu mai mult de dimensiunea celui mai inalt copac din lume.
Se poate materializa si dematerializa la vointa, se poate transforma intr-un glob de foc, poate lua infatisare umana adica sa isi ascunda aripile.
Sub infatisare umana poate fi vizibila oamenilor. Sub infatisarea de inger, aripile ei radiaza o lumina puternica aflata peste spectrul perceptibil al omenirii, drept pentru care este invizibila pentru cei mai multi, sau pentru altii poate fi luminoasa ca soarele.
Demonii si animalele sunt singurele care o pot percepe in mod normal cand ea este sub infatisarea ei de inger. Si foarte rar unii oameni.
Descriere: Draguta, sociabila, prietenoasa, amabila. Este vegetariana, ii plac animalele, ii place sa faca meditatii, Ia tot ce e bun din toate religiile lumii.
Are 3 surori care traiesc departe de ea, are 2 catelusi si 3 pisicute ca animale de companie.
De curand a depasit rangul de inger pazitor iar acum este Arhanghel. Astfel acum misiunea ei nu mai este de a apara un singur om ci un oras intreg.
Ii place: Sarbatorile de iarna, Sarbatorile de Paste, sa cante la chitara, sa cante la harpa, colindele, muzica religioasa indiferent de religie, sa tina post, sa mearga la biserica, sa traiasca o viata sfanta. Puteri: Zborul, telekinezia, telepatia, micsorarea, luminiscenta aripilor.

Era o zi de iarna in apropierea Craciunului si era o zi Duminica. Printre aglomeratia de la biserica imi fac si eu loc in fata langa altar. Desi majoritatea oamenilor nu ma puteau vedea insa puteau simti caldura radianta a lumini aripilor mele, ei simtind-o ca pe o mangaiere divina, unii oameni ma puteau vedea datorita puterilor lor ca pe un inger cu aripi de lumina aurie.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Un inger in oras
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime/Manga/RPG :: Fan Zone ^w^ :: Role Play Game-
Mergi direct la: