Anime and Manga

Bun venit pe Forum-ul nostru!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

[RPG+Azrial]The Art of Living

In jos 
AutorMesaj
LadySero
Fondator
Fondator

Afinitate : 16372
Data de înscriere : 02/07/2017
Varsta : 99
Localizare : În propria lume.

MesajSubiect: [RPG+Azrial]The Art of Living   Sam Ian 13, 2018 1:55 pm

The Art of Living

Gen dominant: Fantezie - Supranatural - Straight

Țară: America

Plot:

Într-un mare oraș din America, un tip parcă venit și căzut din cer ajunge a domina un liceu pentru puști fără probleme financiare, deși pare perfect acesta urăște din toată inima oamenii și această specie pe care o numește infectă. Pentru el, un demon puternic fără milă este foarte dezgustător să se vadă printre aceste ființe umane. Deși este popular și mult mai respectat pe pământ, ascunde bine faptul că este și un criminal. Dar într-o zi se zvonește că o fată normală vine să distrugă ”liniștea” liceului cu arta din care a câştigat o bursă pe bun merit. Tânărul imediat decide să-şi facă o nouă victimă crezând că îi funcţionează, din păcate tipa nu era acolo nici să-şi facă prieteni şi nici să-şi piardă timpul cu oamenii populari aşa cum îl credea ea în ochii ei.

Personaj Azrial:

Personaj Ione:

START RPG!

___________________________________________________________________________________
Fondator Forum
Echipa mea de Traducere Manga&Anime Click aici
Anunțuri și aici Click aici

Pagină Facebook / Grup Facebook
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Azrial
Leader
Leader

Afinitate : 2111
Data de înscriere : 12/01/2018
Varsta : 15
Localizare : On HD 209458 b

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Sam Ian 13, 2018 9:03 pm

----Down with demons--__//C H A O S\\__--So many souls----
━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -   - - -   - - - - - - - - - -
A r t h u r   H a m i l t o n
|GOD doesn't exist|__________________|There's no good in this world|
̶2̶̶5̶̶4̶̶0̶̶ ̶̶y̶̶/̶o 18 y/o|demon|your nightmare
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -   - - -   - - - - - - - - - -

Tch! O durere, așa o durere! Cine ar fi crezut că există așa un om?! Toți îmi cădeau la picioare, voiau să fie alături de mine fiindcă popularitatea mea le aducea popularitate, dar ea nu, ea preferă să stea singură precum probabil va și rămâne tot restul tinereții ei.
De fapt, nu știu ce mă deranjează atât de tare. Poate faptul că-mi dă impresia că sunt neimportat, dar oricum, nu asta contează. Este doar un om, un muritor de rând, poate de data aceasta nu a funcționat, dar altă dată sigur va pica în capcana mea. Desigur, nu vreau să par prea insistent, dar sunt și alte moduri menite să o facă să cedeze. Desigur, mai întâi trebuie să-mi dau seama de ele și să le pun în aplicare, deși asta este doar o formalitate până ce voi pune mâna pe ea și o voi putea rupe în bucățele. Ah, doar acest gând mă face să am un zâmbet până la urechi.
━ Arthur! aud pe cineva ce strigă, astfel fiind trezind din gândurile mele ce se presupun a fi malefice și ce sunt cauzate de acea tipă și mă uit spre sursa vocii numai ca să văd o minge de volei ce se îndrepta cu rapididate spre mine, dar n-am făcut altceva decât să o pasez înapoi spre acel cap sec ce în primul rând a aruncat-o spre mine și anume Spence, un coleg de clasă și de asemenea de echipă. Enervant, însă folositor. Bineînțeles, atunci gând mă voi plictisi de elîl voi arunca precum arunc mâncarea stricată.
━ Nu de data asta amice! strig și mă îndrept cu pași mari spre șaten.

___________________________________________________________________________________

Ultima editare efectuata de catre Azrial in Lun Ian 15, 2018 4:27 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
LadySero
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Sam Ian 13, 2018 9:32 pm

Emma Elizabeth Frost / 18 / Art

"Am să domin acest liceu prin învățătură până când o să ies învingătoare"
---->
Elizabeth Emma Frost

Puteam să respin ușurată, nu este nimeni să mă deranjeze sau să-mi ocupte timpul de pomană cum fac mai toți de aici. Văd doar oameni cu bani care probabil atunci când ajung a lua o notă mică plătesc o taxă frumușică și toată lumea uită, eu nu pot face asta nici dacă aș avea posibilitatea. Mai tot timpul învăț ceea ce familia mea modestă și nu putred de bogată a tot repetat pe toată perioada mea de creștere. Dar un lucru mă deranjează, cineva ce aici are ceva de împărțit cu mine, nu știu cum astrele au făcut ca drumul meu și a persoanei respective să se întâlnească dar cert este că știu ceva ce era și evident, aici sunt doar o țintă pe care oamenii aceștia nu o doresc aici.
- Elizabeth, felicitări pentru nota maximă, îmi spune profesorul de Engleză. Deși învăț arta aici sunt și multe alte cursuri pe care le urmez cu drag, notele mele domină iar munca supusă mă satisface. Dacă mă simt singură ?
Am avut astfel de persoane în jurul meu cât acum să mă simt singură ? Poate, dar eu nu simt nimic din tot ce liceul ăsta simte, văd fete care se rujează și fardează, eu simt că se dedică prea mult aspectului, false.
- Mulțumesc mult domnule, zâmbesc discutând cu dânsul până ies afară în curte să citesc o carte. Este destul de liniște în acest moment și sper să mă bucur de această liniște alături de cartea mea. Mai toate fetele urmăresc băieții din sălile de sport, da, nu înteleg ce este atât de tare să vezi asta, sau să alergi după un băiat, nici nu știu de ce mă gândesc la prostia asta.

Fondator Forum

Sus In jos
Azrial
Leader
Leader

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Sam Ian 13, 2018 11:08 pm

Eu și Spence ne-am îndreptat spre vestiare pentru a ne schimba în echipament, iar mai apoi am intrat în sala de sport, poate chiar ridicol de imensă, ce aparține de acest liceu. Desigur că imediat ce ne-am făcut apariția s-au auzit țipetele pițigăiate și pline de entuziasm ale puștoaicelor de bani gata ce nu știu altceva decât machiaje scumpe și băieți.
Le-am zâmbit, dar momentul ”de glorie” mi-a fost stricat de antrenorul ce mi-a fluierat fix în ureche, iar mai apoi a țipat că vrea să i se aducă o minge și tot odată vrea ca fatele să nu mai facă atât de multă gălăgie mai ales că ele nu fac nimic altceva decât să stea pe bancă, de mă mir că nu le amorțesc picioarele.
Mai întâi am făcut cu toții o mică încălzire, iar după aceea am început să ne jucăm volei la fel ca în mai toate orele. Nu spun că nu-mi place acest sport, ba chiar din contră, de pe tot pământul, acesta este singurul lucru ce-mi place mai mult.
După ce s-a terminat ora, și bineînțeles echipa mea a câștigat, ne-am îndreptat din nou spre vestiare unde am făcut un duș în timp ce ascultam discuțiile lor anoste și le urmăream jocurile sau tachinările prostești.
Am terminat destul de repede cu ei, iar cel ce se presupune am fi bun prieten m-a urmat repede. Și ia te uite ce avem noi afară! Întocmai! Fata cea săracă ce m-a călcat pe nervi cu aproximativ o oră în urmă. Sau poate erau două... Sincer să fiu, nu am ținut cont și nici nu mă interersează deoarece este ceva complet inutil.
━ Hei, gândește repde! strig și iau repede mingea din mâinile lui Spence, aruncând-o spre ea, țintindu-i carte plictisitoare pe care o citea cu foarte mult interes.

Ultima editare efectuata de catre Azrial in Lun Ian 15, 2018 4:28 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
LadySero
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Sam Ian 13, 2018 11:46 pm

---->

Elizabeth Emma Frost

Și fix când ea urma să intre acolo pe ușa de care o despărțea de zgomotul misterios, fix atunci vocea enervantă a timpului de care viața mea a ajuns să se intersecteze cu viața tipului, a trebuit să văd cum acesta aruncă mingea lui stupidă spre cartea mea pe carte din fericirea am reușit s-o feresc la timp atât pe ea cât și pe mine. Uitasem că tipul ăsta este un adevărat campion la sport iar pe el scrie că sunt foarte popular. Nu înțeleg ce are cu mine de nu mă lasă în pace, i-am făcut ceva sau îl satisface atât de mult dacă m-aș apleca și eu la picioarele sale exact ca toate tipele ? Aberații! Nu o să fac asta niciodată pentru el sau pentru cineva! De data asta umpluse paharul, și așa cum am spun nu doar că sunt bună la învățat dar mâinile astea nu sunt făcute doar pentru pictură. Fix când se hilizea cu prietenul lui de bani gata am putut lua mingea și am țintit cu toată puterea spre capul acela sec care ar trebui să învețe că nu toate sunt la picioarele lui. Apoi am avut un zambet mic și satisfăcut, știu că nu trebuia dar urăsc lipitorile.
- Gândește rapid tu și nu-mi mai pierde timp degeaba popularule, mi-am luat frumos cartea, acum doar prietenul lui se hilizește, știu că băiatul ăsta nu mă va lasă prea curând în pace dar mai mult de atât nu știu ce pot face. O să încerc să-l ignor așa cum am făcut și până acum dar tot apare în calea mea mereu și mereu unde sunt și eu, nu am nimic în comun cu el nu înteleg de ce tot drumurile noastre ajung să se întâlnească sau macar să mă ignore, știu că sunt o țintă însă măcar ceilalți nu îndrăznesc a mă băga în seamă. Gestul meu cred că a surprins și alte persoane din jur, nu este vina mea că a aruncat cu mingea spre mine.
M-am îndreptat spre ultimul curs unde era biologia, fusesem surprinsă că odată așezată în bancă profesorul începuse să anunțe că noi o să avem un curs special în care o să avem și parteneri, uram asta, dar presupun că pot îndura pentru o notă bună.

Fondator Forum

Sus In jos
Azrial
Leader
Leader

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Dum Ian 14, 2018 12:29 am

Se pare că piticania are reflexe... Nu e ca și cum aș fi surprins, dar nu pare a fi genul. Am strâmbat din nas atunci când am văzut ceea ce avea de gând să facă, iar fără să mă obosesc am prins cu o mână acea minge.
Am pufnit în râs când am auzit-o. Serios? ”Popularule”? Am un nume ce este auzit de către tot liceul, dar aparent domnișoara este prea ocupată să-și piardă timpul cu nasul în cărți și să se afle în propria-i lume ca să mai poată și auzi.
I-am dat un pumn în abdomen lui Spencer fiind râsul lui de marmotă deja devenea iritant, iar așa reușeam să-l opresc.
━ Haide, i-am spus și am intrat în școală, lovind dulăpiorul și apucând o carte șși un caiet universal, îndreptându-mă spre ultimul curs pe care-l avem cu cei de la secțiunea de arte. Ce să spun, perfect! Sper că s-a simțit ironia...
Nu conta că am întârziat, am intrat pur și simplu și m-am trântit pe un scaun în banca din spate, făcându-mă cât mai comod și holbându-mă la profesor ce bălmăjea ceva despre un proiect ce oricum nu aveam să-l fac. Până la urmă tu trebuie să stai relaxat fiindcă odată ce văd o sumă ceva mai frumușică de bani este ca și cum tu ai fi făcut acel amărât de proiect și  chiar a ieșit extraordinar! E ca și cum însuși profesorul l-ar fi făcut.
Într-un fel îmi place această natură a oamenilor, dar tot odată o și urăsc. Atât de lacomi ar face orice pentru bani, avere sau faimă. Ar călca ăn picioare și poate chiar ar omorî pentru așa ceva, dar există bla, bla, bla legi și ânchisoare de care aparent majoritatea populației se teme. Bineînțeles că asta nu mă oprește pe mine din a-mi face damblaua.

Ultima editare efectuata de catre Azrial in Lun Ian 15, 2018 4:28 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
LadySero
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Dum Ian 14, 2018 1:07 am

---->
Elizabeth Emma Frost

- Bun elevi, acest proiect poate însemna totul pentru școală, este un proiect care aduce la câștigători un premiu și la acest liceu fonduri de care putem să ne bucurăm de excursii și multe materiale didactice pentru noi ca voi să învățați artele noastre așa că, după acest curs vă rog să mergeți în sala de sport unde o să fie aleși elevii care au puterea mentală din fiecare clasă după care se alege o pereche, pot să fie perechi de fete, băieți sau fată și băiat dar important este să mergeți acolo, spune domnul profesor de biologie. De ce mai doresc bani când ei oricum au suficienți ? Poate că așa se ajunge locul ăsta mai vorbit și eu una sunt sigură că ajung aleasă indiferent că am bursă și deja văd priviri asupra mea, problema este partenera sau partenerul care pică cu mine, cine știe cum o să fie și asta mă îngrijorează foarte tare. Măcar să pic cu cineva care.. mă lasă în pace, pot face toată munca, primesc nota și poate și el sau ea să profite că nu a facut nimic dar ajunge în fața tuturor deștept sau deșteaptă pe meritul altcuiva.
Ultima oră a fost foarte ușoară dar monstru pentru elevii "silitori" care-mi sunt colegi, nu este atât de greu să înveți ca după să poți răspunde în clasă, mă rog, acum urma să mergem în sala imensă de sport unde mulți elevi erau acolo, elevii care au fost de dimineață au scăpat rapid dar noi ăștia de după masă trebuie să suportăm încă mici minute de întârziere a ajunge acasă. Toată lumea se distrează când aceștia sunt acasă, pe mine nimeni nu mă cunoaște ca să mă poată judeca, asta mi-a adus aminte de "polularitatea" liceului care.. cred că i-am uitat iar numele, când ignor pe cineva chiar că până și numele îl uit, nu am persoane atât de importante în jurul meu care să le țin minte și numele amarant, cert este că atunci când o fac nu este bine, înseamnă că apar sentimentele alea idioate de atașare și prietenie.
Nu urăsc pe toată lumea dar aici nu am văzut pe nimeni care să fie diferit, toți parcă sunt roboți fardati sau plini de ei care se activează la fiecare secundă a începe să se laude cu viața lor perfectă. Ei bine eu nu am una perfectă și sunt mulțumită de fiecare realizare făcută până acum, ce pot spune mai mult. Ne-am așezat toți în linie până nu se mai auzea nimic, urăsc momentele astea.
- Bine elevi, toți știm de ce suntem aici așa că să înceapă alegerile! țipa domnul profesor de sport la noi și cum este ecou mai că toți ieșim și surzi nu doar aleși la acest proiect.

Fondator Forum

Sus In jos
Azrial
Leader
Leader

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Dum Ian 14, 2018 2:06 pm

Oh Doamne, este acea perioadă a anului... Perioada concursurilor pe țară unde elvii trebuie să facă proiecte cât mai bune pentru ca liceul să aibă în cont mai mulți bani decât are deja. Eu nici măcar nu cred că fac asta datorită banilor, aceștia fiind doar un plus bine enit, dar consider că asta este mai mult pentru faimă în ciuda faptului că acesta se presupune a fi un liceu de arte și pentru sportivii de performanță.
Sincer să fiu, după această veste ori m-am jucat pe telefon, ba chiar am și tras un pui de somn binemeritat, dar din păcate am fost întrerupt de sonerie ce marca sfârșitul orei, iar imediat colegii mei au început să se îngămădească pentru a ieși cât mai repede din laboratorul de biologie și să se îndrepte spre sala de sport unde urma să aflăm care sunt partenerii noștri, sau în cazul meu, cine v face tot proiectul.
M-am așezat pe o bancă și îl priveam atent pe domn' antrenor care, precum întodeauna, țipa pentru a se face auzit. Am văzut cum ceilalți se strâmbau la auziea vocii lui, iar sala nu ajută chiar deloc, însă eu deja m-am obișnuit cu vocea sa tare și autoritară.
━Acum că voi comunica perechiile! țipă acesta din nou, îndreptându-și privirea spre o foaie. Prima pereche, Matthew Brown și Jessica Rivera! anunță acesta pria pereche.

Ultima editare efectuata de catre Azrial in Lun Ian 15, 2018 4:29 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
LadySero
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Dum Ian 14, 2018 2:39 pm

---->

Elizabeth Emma Frost

Și evident că domnul profesor de sport mai nou zis gură mare, începuse să anunțe perechile care oricum eu sunt cu mult inferioară învățăturii decât ei, pe unii îi mai văzusem hoinarind exact ca toți ceilalți, nu văd deloc elevi care să aducă un zece amărât fără să plătească a lua această notă. Eu una știam că indiferent de cine pică eu ajung a face întreg proiectul, vreau să bat pe oricine învață bine și international este o foarte mare oportunitate, aici și acum se aleg elevii care sunt.. cât de cât puternici mental a face echipă și doar o singură echipă se pare că toate să distrugă liceul celălalt. Asta mă va ajuta să ajung la o facultate bună unde o să pot ajunge a avea o slujbă bună, familia mea este una modestă și muncitoare iar acum tot ce fac am ajuns s-o fac datorită lor, fie că am sacrificat multe.. ca și prima mea relație sau multe prietenii, dar asta nu mă oprește acum când.. trebuie oricum să lupt singură până la final.
- Și ultima echipă de bază este formată din, clasa de arte Emma Elizabeth Frost împreună cu sportivul liceului Arthur Hamilton al clasei sportive, vă rugăm să meargă fiecare cu partenerul și să semneze documentele de participare.. acum! Acesta pleacă iar eu sunt pierdută, cred că pot bănui cu cine am picat eu în echipă, îi uitasem numele, nu că mă interesează nu sunt atașată de el sau prieteni ca să-i pot ține minte numele nenorocit. Cum dracu unde mă duc este și el, adică acum este normal pentru că practic facem parte din același liceu, dar cum din toți de aici am picat cu el ? El este.. doar o minge de volei sportivă în loc de creierul pe care oricum nu l-ar folosi dacă l-ar avea. Practic dacă aș ajunge pe acoperiș iar el este acolo când eu abia mă țin, păi m-ar lasă să pic de acolo în timp ce îi pot auzi râsul. Dar dacă a fost ales cu mine poate că are un minim potențial, nu îl cunosc și nu e ca și cum am vrea să ne cunoaștem.
- De ce tocmai cu el ? Mă întreb eu de data asta cu voce tare dar cât să aud doar eu ce spun, toată lumea pare veselă, unii au scăpat iar ceilalți se duc fericiți la partenerii lor, eu nu vreau să-mi văd partenerul.[/i]

Fondator Forum

Sus In jos
Azrial
Leader
Leader

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Dum Ian 14, 2018 6:19 pm

Am strâmbat din nas atunci când am auzit nume dat fiind că eu nu aveam habar de cine estea această Emma, așa că am început să mă uit prin sală ca mai apoi observând-o pe tipa aia cu bursă. Ăsta da noroc, nu glumă! Se pare că mi s-a oferit o șansă să o pot face una din victimele mele. Probabil că urmează să-mi zică faptul că va face singură proiectul și n-are nevoie de ajutorul unui idiot de care numai mușchii și popularitatea sunt. Desigur că nu-mi va păsa de ceea ce va spune și mă voi ține după ea numai pentru a o deranja.
M-am ridicat destul de leneș de pe acea bancă și am mers cu un zâmbet destul de drăcesc spre ea, pufnind puțin atunci când am auzit întrebarea ce s-ar fi presupus că ar fi trebuit să fie mai mult pentru ea.
M-am furișat în spatele ei și am luat-o de după umăr, semnând acea prostie de de foaie în care spuneam că da, particip la acel concurs, ca după acea să mă adresez ființei ce nu părea absolut deloc încântată de gestul meu.
━ Pentru că tu ești eleva cu bursă, găsesc repede un motiv oarecare. Se pare că ne vom petrece ceva timp împreună până ce trece concursul ăsta. Apropo, ai ceva idei pentru proiect? continui în speranța că o va face să se simte mai incofortabil decât era deja. Ah, cât de mult îmi place să o tachinez. De fapt, nu numai pe ea în special, dar de fapt cam toate aceste ființe în general. Acționează foarte amuzant când fac asta.
Sunt niște ființe așa de inferioare mie, și uite că totuși reușesc să mă distreze într-un fel sau altul, deși cel mai amuzant mi se pare atunci când se panichează când se simt urmărite și încolțite de mine, iar țipetele lor de frică sunt aur pur pentru urechile și sufletul meu.

Ultima editare efectuata de catre Azrial in Lun Ian 15, 2018 4:29 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
LadySero
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Dum Ian 14, 2018 6:54 pm

---->

Elizabeth Emma Frost

Am oftat simțind cum persoana respectivă își plasează mâna pe umărul meu și-mi răspunde la întrebare plus semănând ceea ce ne face parteneri oficiali. Am înghițit în sec semănând la rândul meu și întorcându-mă spre persoana care o să mă deranjeze pe tot traseul acestui proiect afurisit, de el aveam nevoie acum.
- Da, se pare că doar noi doi o să fim, având în vedere că ești în echipă cu mine poate că este ceva și în capul ăla care-l porți pe umeri. Iar idee de proiect am, una care să distrugă aceste.. prefer să mă abțin. Apropo.. care era numele tău ? Întreb serios, dacă uit mereu cum se numește o să-i lipesc ceva în frunte ca să-mi amintesc. Fie vorba între noi arată bine pentru un tip de.. care este vârsta lui, mă rog, dar pentru mine un băiat perfect trebuie să fie deștept, amuzant și să arate cum o arăta, el nu știu dacă are măcar minte pe lângă faptul că toate sunt moarte după el, zici că el este lipiciul iar alea sunt muștele prinse, mai puțin eu care nu aș ajunge niciodată să plac pe cineva de speța lui.
- Ascultă aici cap de minge de volei, poate că ești tu interesant cu mușchii, fața și tupeul însă față de toate muștele de aici eu sunt.. diferită, așa că eu fac proiectul ăsta și distrug toate echipele iar tu.. păi, ce faci tu, si apropo, dacă tu crezi că aruncând cu o minge în mine mă faci să pic la picioarele tale te înșeli, poți arunca și cu un dulap, cineva ca tine nu poate intra pe sub pielea mea, râd plecând mai departe. Urma să plec acasă, măcar așa pot scăpa de el doar la liceu nu mă lasă în pace, nici nu știu de ce-mi bat capul cu asta.
-------------------------------------
A doua zi mă trezisem foarte devreme, aveam în minte ceva pentru proiect deci m-am grăbit să-mi fac rutina de dimineață și să plec, mâncasem pe drum ceva iar la liceu mă uitam peste tot doar să nu dau de dragul meu coleg. Urma să fie câteva.. habar nu am cât, lungi în care trebuie să-l suport, poate de data asta chiar aruncă iar cu ceva după mine, tipic unui băiat popular. Eram fericită că nu îl văzusem și puteam pune lucrurile în dulap, prima oră era arte plastice ceea ce mă încânta, uneori mai veneau și diferiți elevi când un profesor nu era prezent dar asta este altă poveste.
- Deci am totul pot merge mai departe.

Fondator Forum

Sus In jos
Azrial
Leader
Leader

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Lun Ian 15, 2018 5:17 pm

Oh, draga de ea, normal că este ceva în capul meu și probabil cunosc mult mai multe lucruri decât știe ea, dar prefer să  nu le folosesc, să stau aici lipsit de griji și distrându-mă. Oricum sunt total neinteresat de ceea ce consideră oamenii foarte important, dar prefer ca acum să nu intru prea mult în astfel de detalii micuțe și să-mi concentrez atenția pe cea care-mi este parteneră în acest proiect și cu care probabil îmi voi petrece ceva timp de acum înainte.
━ Arthur, îi spun și o privesc ușor amuzat. Micuța are aitudine, nu glumă, și se vede că e dispusă să facă absolut orice pentru aș atinge țelul mai ales când vine vorba de școală. Până la urmă este singura elevă ce a venit aici pe bursă și tot odată singura elevă care are o situație financiară nu atât de bună și asta nu este ceva de ignorat. Este descurcăreață și are ceva în tărtăcuță, deși câte odată vorbele ei mă amuză mai ales fiindcă se crede cu mult superioară celorlalți elevi ai acestui liceu, astfel, inevitabil, se crede mai superioară până și decât mine.
M-am strâmbat auzindu-i vorbele. Este pusă pe distrus, nu glumă. Ceea ce fac eu de obicei, bună glumă! De fapt, teoretic cam asta fac. O vreau, poate mai mult decât am vrut orice persoană până acum și voi face în așa fel încât să o obțin într-un fel sau altul.
━ Mdea, ne vedem mâine, spun și-mi văd de propriul meu drum.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Imediat ce m-am trezit mi-am făcut leneș scurta rutină de dimineață și am pornit pe drumul spre acel liceu. Bineînțeles că deja m-am întâlnit cu șaten, dar i-am spus să mi-o ea în față. Se vedea că nu-i prea convenea și era ușr suspicios, dar, precum un câine cuminte ce este, nu a spus nimic și a făcut întocmai precum îi spusesem, așa că am putut să mă duc liniștit să o caut spre fată, iar spre norocul meu am găsit-o în fața ulăpiorului său, fiind gata de ora ce o are.
━ Și pe l ce ora zicei că vom îîncepe proectul? o întreb în timp ce mă sprijineam de dulapul de lângă al ei.

Sus In jos
LadySero
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Lun Ian 15, 2018 5:52 pm

---->

Elizabeth Emma Frost

-- Tu, spun trezindu-mă cu partenerul meu drag chiar lângă mine. M-am uitat spre acesta râzând după luând atitudinea mea serioasă. "Cine a spus că noi doi o să facem acest proiect împreună ? Nu ai treabă să faci pe vedeta pe aici ?" Cineva ca și el nu cred că poate face altceva mai mult de cât a se da în spectacol, până la urmă este vedeta liceului asta însemnând că era treaba lui să facă pe interesantul. Nu m-am uitat la panoul de note ieri să văd dacă are note bune, un singur lucru știu, i-am putut reține numele deși nu îl am în grații atât eu cât și el pe mine. Am oftat, poate că trebuie să mai las din atitudine mea superioară, adică, mă enervează dar.. pe mine mă enervează toată lumea plus am nevoie de el în acest proiect.
-- Ascultă, tu nu mă suporți și nici eu pe tine, știm asta amândoi, până atunci hai totuși să facem acest proiect bine. Ideea mea este de a prezenta mediul înconjurător și să luăm câteva interviuri legat de agricultură, o să-ți explic mai multe după având în vedere că.. nu cred că mai scap de tine până la finalul acestui proiect, ok Arthur ? Mă mir că i-am putut reține numele altfel chiar aveam o foaie pe care să i-o pun în frunte cu numele. În fond îmi place să și respect oamenii dacă vreau să ajung respectată la rândul meu, este un drum greu dar nu imposibil. Uneori trebuie să sacrifici și să calci zdravăn pe orgoliu până reușești să faci ceea ce trebuie. Mi-am închis dulapul uitându-mă la coleg, nu știu de ce dar inspiră ceva ce nu am observat până acum, ce este ? Hmm, ascunde ceva sub tot ce pare să fie acum ? Sau m-am tignit și asta explică multe.
-- Cred că ne putem întâlni după ore să discutăm mai multe plus avem nevoie de un loc, te-aș.. invita la mine acasă dar nu cred că este pe.. gustul tău, de fapt nu mă interesa gustul lui, însă am fost politicoasă și poate dacă o să fiu și el măcar nu o să mai arunce după mine cu o minge, măcar atât am nevoie dacă tot nu mă place.

Fondator Forum

Sus In jos
Azrial
Leader
Leader

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Mar Ian 16, 2018 8:31 pm

Am ridicat pțin curios o sprânceacă, având un rânjet mare pe față. Da, eu, știu, te enervez, dar din păcate pentru tine eu chiar găsesc satisfacție în a te vedea nervoasă în timp ce reflectiz în a zice cceva care să nu dea de gol faptul că te deranjez extrem de tare.
━ Cine a zis că nu te suport? am întrebat-o dat fiind că era singura parte care mă interesa puțin. În rest, proiectul părea să fie tare banal. Ceva cu agricultură și interviuri, deși să nu se aștepte să vin cu ea ca să vorbească niște chestii plictisitoare despre plante cu oameni și mai plictisitori decât pantele însăși.
━ Amm-ăm... Da, okay, sigur, am încțeles, spun după ce mi-am amintit că trebuie să vorbesc și despre proiect și nu despre ea. De fapt, ar fi extrem de ciudat dacă aș întreba și spune lucruri care țin de persoana ei mai ales că nici nu o prea știu bine, iar singurul lucru care m-a atras la ea este că nu s-a lăsat atât de ușor și probabil nici nu o să se lase prea curând.
━ Meh, nu prea contează cum este casa ta, până la urmă nu contează gustul meu dat fiind că nu eu locuiesc, am încercat să par cât de cât drăguț. Normal că nu va fi deloc pe gustul meu dat fiind că avem caractere atât de opuse și sunt sută la sută sigur că ei nici măcar nu-i pasă dacă-mi va place sau nu. Poate a încercat doar să pară respectuoasă sau nun mă vrea pe mine, un ”popular” în casa ei pentru a nu o infecta în vreun fel cu germeni de om prost, deși eu nu sunt nici om și nici prost, doar joc un unul.
━ Presupun că ar trebui să te duci la oră, până la urmă s-ar petrece o catastrofă dacă ai întârzia până și un minut, fac o mică glimă pe seama ei. Ne mai vedem, continui și-mi văd de propriile-mi treburi.

Sus In jos
LadySero
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Mar Ian 16, 2018 9:20 pm

---->

Elizabeth Emma Frost

-- Scuze că proiectul meu nu este atât de interesant domnule popular, data viitoare chiar mă duc pentru tine special la director ca să facă un concurs fantasy cosplay, la ce caracter ai pot jura că ești un drac pe cinste ori un demon împielițat de pe planeta polpularilor, evident că orgoliul meu a intervenit foarte aspru asupra lui. Jur că poate ajung să-l strâng de gât, de ce toată lumea îl place ?
Nu înțeleg nimic din ce din lumea lor unde totul pică din cer. Și lumea asta în afară este interesantă, ce fac ei nu îmi place și niciodată nu o să-mi placă de cineva de genul, persoanele astea merită să vadă cum este adevărată lume, lumea în care te mulțumești și cu nimic dacă doar asta ai, unde nu ești popular și unde când mergi pe stradă nu se uită nimeni la tine nici dacă cineva te atacă, te aperi singur sau mori.
-- Ahh, foarte bine, facem proiectul la mine acasă, o să fie greu până punem totul la punct plus oricum locuiesc singură deci părinții mei nu o să.. se întrebe de ce tocmai cu tine fac un proiect, ignor ce spune oricum m-a pierdut încă de la "Meh" și plus chiar nu contează părerea lui. Eu și el avem și se vede că avem gusturi diferite, el este un sportiv care a dominat acest liceu cică încă de când eu nu eram aici, eu sunt boboc dar mai am un an de liceu după mă duc la colegiu iar după nu o să-l mai văd, lunile trec repede aici. Părinții mei sunt în alt oraș iar eu am venit aici singură într-un minunat apartament unde bunica mi la lăsat, ea este.. la spital, nu mai are mult de trăit.
-- Ce amabil să-ți faci griji pentru mine dar, față de tine care detii studenții la picioarele tale, eu dețin profesorii prin inteligența mea, ne vedem mai târziu! Spun cât timp mergeam spre clasă, am câștigat popularitate pe lângă profesori nu că m-am concentrat pe elevi, nu am nevoie să mă placă nimeni cum nici eu nu trebuie să plac pe toată lumea.
În clasă astăzi învățasem multe lucruri noi ba chiar un tip bun la artă îmi complimentase creația, trebuia să desenam pe cineva din clasă și am făcut asta, eram socială și eu uneori dar nu mereu, am și o teamă ciudată de a-mi face prieteni. După 3 ore intensive de artă am plecat în curte unde iar am dat de tipul din clasă, este interesat dacă putem desena ceva împreună, plus mai veneau și alți colegi, poate că.. puțin cu ei la discuție nu o să-mi facă rău.

Fondator Forum

Sus In jos
Azrial
Leader
Leader

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Joi Ian 18, 2018 9:16 pm

Ei bine, într-un fel sau altul a ghicit-o și pe asta, ceea ce o face să aibă dreptate pentru a nu știu câta oară in viața ei simplă de om. Dap, aș juca un demon pe cinste dat fiind că eu chiar sunt unul, dar bineînțeles că ea nici nu știe asta și nici nu va ști vreo dată despre ceea ce sunt Ea mă va crede pentru totdeauna un puști popular și răsfățat ce poate obține ceea ce vrea doar opcnind din degete.
De fapt, ar fi extrem de drăguț din partea ei să facă așa ceva doar pentru mine, dar n-am nevoie de ajutorul ei. Niște bani, iar totul se rezolvă, avem un concurs de fantasy cosplay chiar la noi în liceu, deși nu cred că aș vrea asta. Până la urma ceea ce a spus ea se cam întâmplă de halloween când se dă o petrece după ore, iar toți elevi vin costumați în diferite creaturi, care mai decare, de la zâne drăguțe și plăpânde până la cei mai hidoși și nemiloș monștii pe care mintea umană a reușit să-i inventeze.
Oh da, aproape am uitat de părinți. Nu e ca și cum m-ar fi deranjat în vrerun fel părinții ei. Poate are una din acele mame drăguțe ce se apucă de gătit prăjiturele imediat ce află că fiică ei dragă, scumpă și deloc enervantă va avea un musafir.
Sau! Luându-mă după personalitatea ei a avut niște părinți severi care îi tot spuneau că pentru a ajunge cineva cu bani trebuie să înveți pe rupte și dacă o faci, într-o zi cu soare vei ajunge să fi chiar șefa celor ce erau deja în familii înstărite, astfel fiica lor va ajunge ceea ce ei nu au putut ajunge.
Din păcate pentru ea nici profesorii nu sunt prea departe de elvi. Poate că ei se bucură atunci când printre toți acei elevi bătuți în cap există, pe acolo, pierdută, o minte sclipitoare, dar tot ceea ce contează de fapt pentru ei sunt bani, bucățiile ălea de hârtie ce stau la baza fericirii unui muritor.
Deși nu aveam absolut nici un chef de așa ceva, m-am prezentat la ore, fiind mai mult sau mai puțin atent. Asta depinde și de ce materie aveam.

Sus In jos
LadySero
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Joi Ian 18, 2018 9:43 pm

---->

Elizabeth Emma Frost

Mă.. bucuram pentru prima dată de prezența altora, cred că am cam uitat cum stă treaba cu a sta lângă oameni și am uitat total că pot să vorbesc cu ei. Tot ce am făcut mereu a fost să stau și să privesc oamenii în rest nimic. Poate că nu sunt eu de nasul acestor persoane, dar pentru prima dată cineva este interesat să mă cunoască, de fapt toată clasa ba chiar aflasem că, dragul meu coleg pe lângă faptul că este popular și sportiv, și anul trecut a fost unul din câștigătorii concursului la care participăm noi doi ceea ce mi-a pus capac la gură.
El.. pare că din câte spun ei este deștept, ceea ce înseamnă că pe el l-am judecat doar după caracterul tupeist și acea ironie din cuvinte. Mai sunt câteva luni și termin cu acest liceu ceea ce înseamnă că nu am timp suficient pentru a pune inteligența lui la încercare, plus nu mă suportă deloc și asta o vede oricine, până și aici am fost întrebată dacă mă înghite, pe mine oricum lumea mă tratează doar ca pe o fată cu bursă care de când este aici doar oferă premii și sume bănoasă directorului.
Tocmai fusesem invitată de colegi la o înșeală când telefonul meu a început să vibreze, era mama mea care cred că vrea să-mi vorbească. M-am scuzat jenată plecând în timp ce răspundea, începusem să îi povestesc totul având în vedere că ei mă sună nu prea atât de des, iar când a auzit și că voiam să ies în loc să învăț a început să argumenteze cât de important este să absolv acest lceu cu brio. Oftez și mă așez liniștită jos unde eram singură.
-- Desigur că îi refuz, este important să termin liceul, știu, mă duc după o carte.. mai vorbim, închid începând să gândesc intens. Chiar și de la distanță mă controlează, mă rog, are dreptate, dacă vreau să ajung undeva distracția nu mă ajută, dar să am prieteni nu este atât de rău. Poate de asta bunica nu o suportă deși este mama ei, poate de asta nu îi suport nici eu.
-- Să înceapă învățatul..

Fondator Forum

Sus In jos
Azrial
Leader
Leader

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Vin Ian 19, 2018 7:39 pm

Dap, totul a fost la fel de plictisitor precum este și de obicei. Oameni sufocându-mă, fetele făcându-mi ochi dulci în speranța ca măcar să mă culc cu ele dacă nu cumva chiar să ies la vreo întâlnire sau ceva. Yack! Nu-mi place ideea asta absolut deloc mai ales când vine vorba de... Niște oameni, niște ființe pe care le urăsc din tot adâncul sufletului meu, care s-ar putea sau nu să există.
Stai... Acum mai trebuie să o și găsesc pe partenera mea de proiect, care habar n-am pe unde mai umblă! După cum o știu, deși, ce-i drept, nu o șiu prea bine, pot să spun cu ușurință că se află undeva băgată cu nasul prin cărți și umplându-și căpușorul cu prostioare care mai de care mai inutile pentru ea.
Ar fi fost mult mai ușor să o găsesc dacă îi aveam numărul de telefon, dar acum trebuie să mă uit prin tot liceul după ea, iar dacă a plecat își poate lua la revedere de la ajutorul pe care m-am gândit să i-l dau, ca să îi ușurez cu puțin treaba cu proiectul despre plăntuțele ei ce s-ar presupun că ar trebui să ne ducă până pe locul întâi.
Am mai stat puțin și am mai lenevit până ce în cele din urmă m-am convins să plec în căurarea... Emmei... Parcă? Emma o cheamă, nu? În fine, nu am de gând să mă gândesc așa de mult, în concluzie, dacă nu o cheamă Emma, atunci oricum ăsta va fi numele ei de acum înainte.
M-am ridicat leneș, iar după aceea am început să hoinăresc pe holurile liceului, uitându-mă în aproape fiecare sală de clasă, colind sala de sport fiindcă era pur și simplu impposibil să o văd pe domnișorica pasionată de pictură dând pe acolo din proprie inițiativă ca mai apoi să ajung să intru chiar și în imensa bibliotecă ce adăpostea un număr remarcabil de cărți din orice categorie doreai, de la dramă la Fantasy și nelipsitele cărți ce ne se presupun că au să ne ajută pe noi cu studiile.
Dacă nici aici nu o găsesc, atunci chiar nu mai știu unde să caut dat fiind că în curte am căutat și chiar și în sala unde se desfășoară cursurile de artă.

Sus In jos
LadySero
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Vin Ian 19, 2018 8:24 pm

---->

Elizabeth Emma Frost

Pentru a nu știu câta oară într-un colț din biblioteca imensă în care trebuia să stau și să învăț, mai mult aici am stat în loc să pot face și altceva, visul meu este să ajung pictor dar mama mea și tatăl meu sunt împotriva asta, ei vor ca fiica lor să ajungă undeva mai departe la drept așa cum verișoara mea a ales politica și tot ce tine de guvernare și conducere în stat, eu sunt destul de deșteaptă și pot învinge toate astea cu minunata bursă care o primesc după liceu din cauza notelor mele.
M-am uitat puțin în jur constatând că nu mai eram singură, cine vine aici pe lângă mine ? Rar văd pe cineva aici tocmai de asta abia se sinchiseste și femeia de aici să aibă grijă de locul ăsta, plus nimeni în secolul 21 parcă nu mai vrea să audă de o carte, când aud de asta mă și aștept la întrebarea "Ce mai este și aia ?", însă spre surprinderea mea era chiar colegul meu, a venit probabil după mine până la urmă avem un proiect și.. cam uitasem de asta după discuția cu mama.
-- Dacă ai venit să-ți bați joc subtil de mine nu am chef Arthur, m-am ridicat și am aruncat cartea înapoi de unde o luasem, știu că are un obicei subtil de a mă ataca iar asta chiar nu am chef la ora asta, poate de aceea am preferat a-i pune pe nume și nu "domnul popular" cum îi spuneam. Abia am chef să citesc și asta este rar, când citesc o fac pentru mine dar știind că mama mea se aștepta să fac asta mă face să renunț, am un proiect important plus știu că nici colegul meu nu merită să mărăzbun pe el chiar dacă am o plăcere ascunsă de a răspunde războiului care este între noi, nu mă suportă, nu am nimic cu el dacă m-ar lăsa în pace.
-- Apropo, ești alergic la pisici ? Dacă facem proiectul la mine am doi blanosi și nu vreau să faci alergie, spun revenind spre acesta cu fața mea de zile negre, știu că gura lui nu se va abține a mă lua peste picior dar jur că sar pe el dacă face ceva.

Fondator Forum

Sus In jos
Azrial
Leader
Leader

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Lun Ian 22, 2018 3:39 pm

Să-mi bat joc? Da, mereu o fac și-mi face o mare plăcere să tachinez și batjocoresc oamenii, dar nu de data asta. Da, îmi păstram tonul ceva mai superior și amuzat, dar eram serios. Pot fi seior chiar dacă abia de îmi păsa de ceea ce trebuia să facem. Până la urmă nu este extrem de greu, iar ideea ei face treaba să fie chiar și mai ușoară decât ar fi fost în mod normal. Să sperăm totuși că o banalitate bine făcută ne-ar face să ajungem măcar în etapa următoare. Ce-i drept, n-am așteptări prea mari.
━ Altă dacă, cu siguranță! Dar acum nu, îi spun în legătură cu batjocora.
Sunt totuși destul de curios în legătură cu ceea ce citea. Părea a fi destul de prinsă. Probabil că aș spune că citea vreo carte de șiință, geografie sau mai știu eu ce, dar mai mult părea a fi altceva. Vreo carte cu tehnici de desenat sau de istorie a artei. Dap, probabil asta este datorită coperții plină de culoriși pentru că, până la urmă, ea este studentă pe secția de artă a acestui liceu.
━ Pisici? Nu, nu sunt alergic la ele, ba chiar îmi plac.
Poate că multe lucruri din lumea aceasta sunt inutile sau idioțenii, dar animalele sunt ceva mai în regulă. Nu le plac pe toate, dar unele sunt okay, iar pisicile sunt pe lista ”cea bună”. Ei, dacă nu ne vor derannja din ceea ce vom face va fi oky. Sper să nu fie pici din acelea super lipicioase.
━ Vi? Mașina mea este parcată aproape de liceu, îi spun și îmi fac drum printre acele rafturi ce mirosau a hârtie, perăsind biblioteca, probabil că ea fiind pe urmele mele. Sau, în fine, asta vreau să cred, că Emma este pe urmele mele și eu nu merg ca prostul ca după aceea să aflu că ea nu se află lângă mine.

Sus In jos
LadySero
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Lun Ian 22, 2018 4:39 pm

---->

Elizabeth Emma Frost

Eram uimită să văd că el nu-și bătea joc de ceea ce ce spusesem ba chiar eram foarte deprimantă în acest moment ca să-mi pese de ceva. Acesta se pare ca are mașină nu este de mirare că mereu este primul aici indiferent la ce oră vin el este de parcă îmi citește gândurile. Am mers în urma lui și l-am privit tăcută, nu înțeleg de ce nu atacă acum când sunt vulnerabilă ba chiar poate, mă rog, poate o să facă asta când are un moment bun în care găsește un motiv.
-- Cum se face că nu spui nimic groaznic asupra mea, care este jocul tău ? Întreb, această întrebare care mă macină a ieșit ca un fulger din mine, nu cred că este genul lui plus că nici nu mă suportă. Măcar să facă asta acum că după o să absolv aici și nu mă mai vede, trebuie să mă gândesc dacă să-mi dezamăgesc părinții mergând la facultatea dorită sau să mă dezamăgesc pe mine mergând unde voiau ei, am nevoie să discut cu cineva despre asta dar bunica este la spital și nu pot să merg acum la spital, trebuie să aștept..

Fondator Forum

Sus In jos
Azrial
Leader
Leader

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Mier Ian 24, 2018 4:10 pm

Am ieșit din incinta liceului, mai mergând puțin până să ajung în locul unde-mi parchez mașina de obicei, dar mai întâi mai uitat puțin amuzat la ea datorită întrebării pe care mi-a pus-o. Nu este proastă, iar asta se vede de la o postă. De fapt, chiar m-a surprins acum. Cum de s-a abținut ea, cea mai inteligentă ființă ce se află în această lume infectă, să nu facă vreo remarcă de genul, ”tu ești prost și popular, mă mir cum de ai reușit a lua carnetul”.
━ Meh, cine știe? îi răspund cu altă întrebare, scoând cheile din bucunarul bluzei de trening, apăsând pe un putonel ce a făcut ca luminile să se aprindă pentru o clipă, deschizându-i portiera fetei.
━ Intră! îi spun pe un ton ușor dur, iar după ce aceasta s-a așezat pe scaunul din dreapta șoferului, m-am pus și eu la locul meu, bineînțeles purtând centura, deși îmi este tare inconfortabilă.
━Deci? Unde stai? o întreb, ca să știu pe unde să merg. Până la urmă n-am cum să văd în stele unde locuiește ea.

Sus In jos
LadySero
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   Mier Ian 24, 2018 4:48 pm

[i]Emma Elizabeth Frost / 18 / Art

---->

Elizabeth Emma Frost

-- Într-un cartier drăguț, replic și îi spun exact unde să meargă, până la mine nu este mult de mers și asta pentru că acum sunt într-o mașină dar în rest mereu trebuie să mă grăbesc. Mi-am pus la rândul meu centura și l-am lăsat să pornească, deci are carnet de conducere, deci până la urmă este și deștept.
-- Frumoasă mașină, am înțeles că anul trecut ai mai câștigat concursul ăsta la care tre' să mă suporți, i-am spus știind că probabil nu se aștepta ca ei să-i spun asta. Mi-am mutat privirea spre el, arată destul de bine din acest profil plus pare destul de serios și dur, îmi plac genul de persoane și totuși la el este.. ciudat, plus un tip popular ca el are tot ce vrea și plus toate fetele din liceul ăla mâncător de bani, mi-am mutat privirea în față gândindu-mă la blanosii de acasă, amândoi sunt de rasă și îi am de la bunica, i-am găsit împreună și i-am adoptat imediat. Sper că nu se supără dacă aceștia sunt mai iubitori și dorm pe tine sau lângă tine.
-- Am ajuns, spun văzând blocul unde stau, aici este destul de liniște așa cum îmi place și auzi doar vrabiutele ceea ce mă face fericită, cred că totuși este ciudat ca o mașină așa scumpă să ajungă parcata tocmai aici unde sunt doar mașini modeste pentru familii cu bani nu prea mulți. Sper că domnul nu are nimic de comentat.

Fondator Forum

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [RPG+Azrial]The Art of Living   

Sus In jos

[RPG+Azrial]The Art of Living
Sus 
Pagina 1 din 1