Bun venit pe Forum-ul nostru!

AcasaPortalFAQMembriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

O zana profesoara la Hogwarts

In jos 
AutorMesaj
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

Afinitate : 2175
Data de înscriere : 14/01/2018

MesajSubiect: O zana profesoara la Hogwarts    Mar Sept 25, 2018 9:36 am

Sanara:

Una dintre profesoarele de la Hogwarts care ii invata pe micii vrajitori tainele magiei eram eu, Sanara. O zana mica cat o papusa Barbie. Eram profesoara de farmece. Micii vrajitori fiind incantati sa aiba o asa profesoara Fireste alti profesori mai ciudati erau: Un centaur profesor de astronomie, o sirena profesoara de innot si deasemenea profesoara la de Grija fata de creaturile magice pe domeniul cretaurior magice acvatice care il ajuta pe profesorul de grija fata de creaturile magice ce era un urias si se ocupa cu creaturile magice terestre. Ceilalti profesori erau cu totii vrajitori. profesoara de Vajthat era o profesoara pensionara, o vrajitoare ce arata mai mult ca si baba cloanta si abia se tinea pe matura ceea ce ii amuza teribil pe micii vrajitori.

Metodele mele de predare erau unice si amuzante ceea ce ii facea fericiti pe micii vrajitori si foarte atenti la lectie.

Copii astazi va voi prezenta vraja Salvio Hexia ce apara de vraji de orice natura. Atat de cele de magie neagra cat si de cele de magie alba. Efectul acestei vraji e ca blocheaza orice vraja inainte sa te atinga. Pentru aceasta, bagheta se tine indreptata cu vaful direct spre varful baghetei inamicului, se rosteste incantatia Salvio Hexia si se roteste usor bagheta in sensul acelor de ceasornic intr-o miscare fina fara a o zgudui sau a o misca brusc. Se descrie usor un cerc fin ca un punct cu varful baghetei. Acum o sa vin la fiecare dintre voi si ma voi aseza pe mana voastra incat sa va indrum cum sa miscati bagheta. Le spun eu apoi merg si ma asez pe bratul unuia dintre elevi.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

O zana profesoara la Hogwarts
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime and Manga :: RPG Vechi :: RPG :: Hogwarts :: În castel-
Mergi direct la: