Bun venit pe forumul Dark RPG

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

[RPG + Tsuneko] Experiment

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Cherry
Owner Site
Owner Site

Puncte : 7202
Data de înscriere : 02/07/2017
Localizare : În propria lume.

MesajSubiect: [RPG + Tsuneko] Experiment   Dum Iul 23, 2017 2:04 am

Experimentul

♣Plot poveste:
Undeva departe de oraș și civilizație, există secrete ce nu sunt dezvăluite și uneori nici aflate în ziua de astăzi. Există un loc unde Oamenii și Demonii sunt în contact mereu, chiar dacă este departe defapt este foarte aproape. Fiecare parte are o misiune de îndeplinit și cu greu fiecare dă înapoi, chiar dacă unii ajung să moară doar pentru a ajunge la conceperea și existența planului lor.
Demonii nu suportă oamenii și nici invers dar împreună fiecare parte știe că își poate îndeplini visul, drumul este lung și moartea vizitează des persoanele din locul pustiu, sau așa cred oamenii din exterior, dar cum oare se simt ființele din interiorul planului care sunt supuse, nimeni nu știe.

Personajul meu:

♣Nume: Damien
♣Prenume: Shun
♣Vârstă: 17
♣Zodie: Balanță (14 Octombrie)
♣Sex: Masculin
♣Orientare sexuală: Bisexual
♣Caracter:
Arată ca o persoană liniștită și timidă dar în el se ascunde un caracter schimbător știind să facă orice pentru a obține ceva. Poate să aibă un orgoliu de fier dar știe când să se predea păgubași atunci când lucrurile ajung în punctul nedorit.
♣Istoric:
”Povestea mea nu este una chiar tristă, aveam o familie ”fericită” și eram fericit până să ajung doar un simplu experiment undeva departe de casă. Nu am plecat pentru că așa am dorit eu, să zicem că nu poți avea încredere nici măcar în masca pe care o posedă propria familie. La doar 15 ani am ajuns într-un laborator iar acum mă lupt pentru a-mi păstra controlul și a nu ajunge și eu cum au ajuns ceilalți care au cedat. Deși ar trebuie să fiu trist pentru că sunt aici gândul că poate, într-o zi o să ies de aici și mă pot răzbuna pe persoanele care pentru răsplata primită în schimbul meu au plecat, mă face să fiu puternic.
Provin de undeva de nici eu nu mai știu unde sau unde sunt acum, sunt doar un experiment științific pentru oamenii de aici și pentru demoni doar o bucată de carne vie ce încă se zbate să lupte. Este dificil, povestea mea însă asta este, nimic special legat de viața mea după ce am ajuns aici unde zâmbetul mi-a fost șters de propria familie și readus de orgoliu și gândul la răzbunare, greu o să mă poată schimba cineva dacă apucă.”
♣Detalii:
- Doarme destul de mult.
- Îi place să gătească ce îi place lui.
- Fredonează atunci când cedează sau are nervii întinși la maxim.
- Îi place să fie uneori o companie plăcută pentru persoanele care îl înțeleg.
- Urăște demonii înfumurați și plini de ei.
- Își urăște familia de moarte.
- Adoră animalele adorabile.
- Nu îi place să primească ordine.
- Poate să fie tare copilăros atunci când se atașează de cineva.
- Adoră cuvântul ”răzbunare” și nu evită s-o facă.
- Are o cicatrice pe corp în urma unui experiment făcut la repezeală.
♣Aspect:

- - - - - - - -  - - - -  - - - -  - - - -  - - - -
Bun deci: Start RPG!

____________________________________________________________________________________________________________

♕[King] Sebastian x Cherry [Queen]♔
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.amoursucre.com/profile/amoursucre213

[RPG + Tsuneko] Experiment
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime/Manga/RPG :: Arhive :: Arhivă Role Play Game-
Mergi direct la: