Bun venit pe Forum-ul nostru!

AcasaPortalFAQMembriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Personajele mele

In jos 
AutorMesaj
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

Afinitate : 2175
Data de înscriere : 14/01/2018

MesajSubiect: Personajele mele    Mar Sept 04, 2018 10:52 pm

Nu am gasit topic de inscriere la SCI FI PG asa ca am postat aici fisa de personaj. Acest personaj apartine dupa parerea mea genului Fantasy si sci fi. Nu stiu daca e bine incadrata la real RPG.

Nume: Eriksson
Prenume: Debra
Varsta: Aparent 16
Sprecie: Cyborg
Descriere:
Aparent o fata tanara, blonda cu ochi albastri, in realitate un android foarte avansat tehnologic cu personalitate proprie.
Ea functioneaza atat cu energie solara cat si cu curent electric, incarcandu-se in zilele cu soare si stocand energia si folosind-o chiar si in zilele noroase si ploioase. Drept urmare deci poate functiona corect si in zilele ploioase, in acele zile ea se simte obosita daca nu se incarca de la o priza. Sangele ei este 7 litri de energon lichid, de culoare alb laptoasa, care circula permanent in corpul ei la o viteza uriasa si e pompat de 100 ori pe minut de pompa care tine loc de inima.
Alt lichid vital e uleiul de motor care intretine buna ungere si functionare a pieselor care sunt organele ei interne.
Puteri: Viteza de calcul rapida, poate rezolva ecuatii complexe in mai putin de o secunda, super viteza, da aparenta ca este atotstiutoare, poate comunica telepatic cu computerele, laptopurile, tabletele si smartphone-urile si orice alt dispozitiv conectat la internet.
O alta putere de care se bucura e ca se poate transforma in orice aparat doreste. Ea poate scana un anumit obiect electronic sau electrocasnic si apoi poate sa se transforme in copia lui fidela si sa indeplineasca aceleasi functii.
Transformarile ei preferate sunt: laptop, filtru de cafea, aspirator, smartphone si TV cu plasma.
Creierul sau este un nanomicrocip mai mic decat un bob de orez amplasat intr-un microprocesor care e amplasat pe o placa de baza ce e protejata de un creier artificial.
Functioneaza cu un procesor marca Sony de 16 Ghz
Poza:

Ultima editare efectuata de catre Invader Lamu in Sam Sept 22, 2018 3:20 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
^Ronnie&Rox^
Promoter
Promoter

Afinitate : 999
Data de înscriere : 04/09/2018
Varsta : 30
Localizare : Bistrita

MesajSubiect: Re: Personajele mele    Sam Sept 08, 2018 1:43 pm

fa o fisa care sa cuprinda toate personajele
nu una pentru fiecare ca sa incarcam forumul fara sens
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://rhmtattoobn.wordpress.com/
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

MesajSubiect: Re: Personajele mele    Sam Sept 22, 2018 3:21 pm

Am redenumit topicul si aici voi posta personajele mele cu aspect real dar care sunt fantasy.
Sus In jos
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

MesajSubiect: Re: Personajele mele    Sam Sept 22, 2018 3:37 pm

Nume: Dior
Prenume: Joy
Varsta: 20
Specie: Sirena
Puteri: Poate controla apa si vremea iar cantecul vrajit al ei nu doar ca ameteste barbatii dar poate face chiar si apa sa danseze sau sa isi schimbe culoarea la propria ei vointa. Deasemenea cantecul ei vrajit poate readuce la viata persoane inecate si deasemenea stie ceva magie pentru a face ca persoanele sa poata respira sub apa sau sa le tranforme in pesti si inapoi la normal. Ea este considerata una dintre cele mai puternice sirene.
Despre ea: Este una dintre putinele sirene ramase in viata. Ea locuieste intre ruinele Atlantidei impreuna cu alte cateva sirene dar care nu sunt prea preitenoase cu ea. Ea si-a luat numele omenesc cand a gasit la suprafata o sticla de parfum iar una dintre celelalte sirene care stia alfabetul omenesc si limba oamenilor, o sirena intelleapta si pustnica la care apeleaza toate sirenele din jur, i-a descifrat ce e cu sticluta si ei i-a placut numele de pe sticluta si a hotarat sa il adopte ca nume omensc. Nimeni nu ar fi inteles numele ei de sirena care seamana la fel ca orice sunet strident de delfin.
Poza:

Sus In jos
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

MesajSubiect: Re: Personajele mele    Mier Sept 26, 2018 8:36 pm

Nume: Riar
Prenume: Jasmine
Varsta: 3000 ani desi arata ca de 16 ani.
Specie: Djinn
Puteri: Nedefinite, puteri aproape ca ale unei zeite mai putin 3 atribute rezervate doar zeilor: Omniprezenta, nemurirea si atotstiinta. Aceasta inseamna ca desi are o viata lunga poate fi ucisa totusi, insa singurele moduri de a muri este sa fie ucisa de un alt Djinn in lupta magica sau sa ii fie distrusa lampa iar aceasta este aproape indestructibila singurul lucru ce o poate distruge este lava celui mai activ si fierbinte vulcan din lume.
Faptul ca ii lipseste atotstiinta inseamna ca este supusa greselilor umane firesti.
Deasemenea desi se poate clona si poate fi prezenta in mai multe locuri nu poate fi prezenta peste tot in lume in acelasi timp, are o clonare limitata si o viziune limitata asupra a ceea ce se intampla peste tot in lume.
Poate controla magia asemen unei zeite insa o poate face doar daca un om i-o cere exprimandu-si o dorinta.
Una din puterile ei ce o deosebesc de alti Djini e ca poate indeplini 3 dorinte pe zi. Are o energie magica ce tine pentru 3 vraji si care se reincarca o data la 24 ore.
Poza:

Sus In jos
^Ronnie&Rox^
Promoter
Promoter

Afinitate : 999
Data de înscriere : 04/09/2018
Varsta : 30
Localizare : Bistrita

MesajSubiect: Re: Personajele mele    Lun Oct 15, 2018 9:48 pm

interesante personaje
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://rhmtattoobn.wordpress.com/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Personajele mele    

Sus In jos

Personajele mele
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 19.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime and Manga :: RPG Vechi :: RPG :: Fișă de înscriere :: Real RPG-
Mergi direct la: