Bun venit pe Forum-ul nostru!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Eriksson Debra

In jos 
AutorMesaj
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

Afinitate : 1869
Data de înscriere : 14/01/2018

MesajSubiect: Eriksson Debra    Mar Sept 04, 2018 10:52 pm

Nu am gasit topic de inscriere la SCI FI PG asa ca am postat aici fisa de personaj. Acest personaj apartine dupa parerea mea genului Fantasy si sci fi. Nu stiu daca e bine incadrata la real RPG.

Nume: Eriksson
Prenume: Debra
Varsta: Aparent 16
Sprecie: Cyborg
Descriere:
Aparent o fata tanara, blonda cu ochi albastri, in realitate un android foarte avansat tehnologic cu personalitate proprie.
Ea functioneaza atat cu energie solara cat si cu curent electric, incarcandu-se in zilele cu soare si stocand energia si folosind-o chiar si in zilele noroase si ploioase. Drept urmare deci poate functiona corect si in zilele ploioase, in acele zile ea se simte obosita daca nu se incarca de la o priza. Sangele ei este 7 litri de energon lichid, de culoare alb laptoasa, care circula permanent in corpul ei la o viteza uriasa si e pompat de 100 ori pe minut de pompa care tine loc de inima.
Alt lichid vital e uleiul de motor care intretine buna ungere si functionare a pieselor care sunt organele ei interne.
Puteri: Viteza de calcul rapida, poate rezolva ecuatii complexe in mai putin de o secunda, super viteza, da aparenta ca este atotstiutoare, poate comunica telepatic cu computerele, laptopurile, tabletele si smartphone-urile si orice alt dispozitiv conectat la internet.
O alta putere de care se bucura e ca se poate transforma in orice aparat doreste. Ea poate scana un anumit obiect electronic sau electrocasnic si apoi poate sa se transforme in copia lui fidela si sa indeplineasca aceleasi functii.
Transformarile ei preferate sunt: laptop, filtru de cafea, aspirator, smartphone si TV cu plasma.
Creierul sau este un nanomicrocip mai mic decat un bob de orez amplasat intr-un microprocesor care e amplasat pe o placa de baza ce e protejata de un creier artificial.
Functioneaza cu un procesor marca Sony de 16 Ghz
Poza:
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
^Ronnie&Rox^
Promoter
Promoter

Dragon
Afinitate : 511
Data de înscriere : 04/09/2018
Varsta : 29
Localizare : Bistrita