Bun venit pe forumul Dark RPG

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Anime-ul tău preferat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Cherry
Owner Site
Owner Site

Puncte : 7202
Data de înscriere : 02/07/2017
Localizare : În propria lume.

MesajSubiect: Anime-ul tău preferat    Vin Iul 21, 2017 9:15 pm

Hello!

Hai să povestim împreună despre Anime-ul nostru preferat. ^^
Chiar dacă poate nu ai unul măcar să povestim despre un Anime pe care îl apreciezi.

Reguli:

În primul rând trebuie să alegi un Anime care îl apreciezi sau este preferatul tău din motive cunoscute de tine.
Trebuie să-l descri în câteva rânduri, ce te-a fascinat la el și/sau ce te-a inspirat de a devenit un Anime special pentru tine.
Jucătorul următor dacă s-a uitat la Anime-ul care la prezentat Userul de deasupra are voie să-și exprime părerea care probabil este diferită față de părerea primului User, și tot așa mai departe.
- Respectați fiecare părerea celorlalți!
- Nu încercați să schimbați părerea unui User doar pentru că voi aveți o părere diferită!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
► ÎN ATENȚIA TUTUROR:◄

✗ Înainte de a publica un mesaj:
➜ Alegeți o tema bună
➜ Fără flood
➜ Fără SPOIL (folosiți tag-urile spoiler),cu privire la filme, seriale, cărti, etc.
➜ Fără subiecte "sensibile"
➜ Supravegheați-vă comportamentul
➜ Fără conflicte cu privire la teme. Preferați discuția privată.
➜ Țineți cont de remarcile moderatorilor.
➜ Vă rugăm să recitiți cu atenție regulile generale ale forumului, pentru mai multe precizări.
✔ Nerespectarea regulilor va da naștere unor sancțiuni, în funcție de gravitatea cazurilor.
✔ Regulile vor fi adaptate evoluției acestei secțiuni.
Nu ezitați să contactați un moderator în cazul în care apar probleme, sau dacă mai aveți întrebări chiar și după ce ați citit cu atenție regulile.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

O să încep eu:

Anime-ul care mi-a intrat la suflet a fost Naruto.
În primul rând nu îl ador nu doar pentru că este la modă sau tot așa, îl apreciez pentru că este printre primele mele Anime-uri și pentru că Naruto mi-a exprimat foarte multe sentimente. De la fericire la lacrimi pentru fiecare personaj, mi-a plăcut determinarea lui de a deveni mai puternic și de a-și aduce prietenul înapoi acasă.
Și-a îndeplinit visul și a reușit să-și aducă prietenul înapoi, Sasuke trebuie și el înțeles, nu a știut adevărul iar când a aflat Naruto a înțeles că este datoria lui de prieten să îi fie alături, chiar dacă era foarte dificil.
Din punctul meu de vedere personajul care este practic inutil pentru MINE din echipa 7, deci să nu aud ceva, este Sakura. Chiar dacă acum a devenit puternică nu mi-a mai plăcut de ea, la început da dar pe parcurs a devenit.. mă rog, părerea mea așa cum am spus.
Anime-ul mai mult se bazează pe Naruto care încearcă să-și aducă prietenul acasă și nimeni nu prea a fost alături de el înainte de a deveni puternic.
Iar acum, relațiile dintre personaje mi se pare mai mult create pentru fani nu că au ei o mare relație de iubire (NaruHina - SasuSaku), asta e tot părerea mea și nu cred că o s-o schimb pentru nimeni.

Mult noroc Userului care o să comenteze după mine ^^

____________________________________________________________________________________________________________

♕[King] Sebastian x Cherry [Queen]♔
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.amoursucre.com/profile/amoursucre213
-Lyda-
Moderator
Moderator

Puncte : 2724
Data de înscriere : 06/07/2017
Varsta : 14
Localizare : †Lumea Elfilor†

MesajSubiect: Re: Anime-ul tău preferat    Sam Iul 22, 2017 1:01 am

Nu ştiu dacă presimteai ca voi fi eu, dar rămân să îţi ofer un mulţumesc! ^^

Acum, de Naruto........ Recunosc ca a fost printre primele anime-uri pe care le-am văzut, gen pe animax, dar asta nu contează. Ione,sunt întrutotul de acord cu tine, povestea ascunde multe sentimente "translucide" ca sa spun aşa. Grafica e bună, sincer nu obiectez nimic. Chestia cu Sakura o inteleg perfect, si eu am iubit-o la început ,până am spus "dar stai puţin.... " si mda.O aventura lungită la maxim,plina de acţiune cu nişte personaje faine si comice.
Nu cred ca am de adăugat ceva, aşa ca îi mulţumesc lui Ione ca a mărturisit faţa cea mai exactă si plauzibilă a anime-ului. ^^

--------------------------------------------------------------

Revenind la apele noastre,  sa aduc si eu un anime, că na ......aşa se face. Nu voi cere decât sa fiu înţeleasă si respectată, in mare parte in limbaj, pentru ca aşa se cuvine.
Eu aduc cazul anime-ului "Schwarzesmarken " nu ştiu cât de popular este ,dar a apărut de curând şi este subtitrat in limba română (pentru curiozitate) .
Din punctul meu de vedere, grafica este buna şi are tente de contemporan, luând in calcul ca anime-ul se desfăşoară în timpul unui război. Personajele prezintă pe parcurs un drum de iniţiere, precum cel al lui Theodor si Katia. Cu toate astea,poate voi fi urâtă pentru ca ador un anime mecha, dar chiar e fain, ok. Poate ţie nu o sa îţi placă, dar mie mi-a intrat la suflet, ști cine? Sa îţi spun, Irisdina, deci tipa e geniala.E frumoasă, desteapta, curajoasă şi cinstită. Nu îmi vine sa cred cât de puternică e de nu a negat toate minciunile care au tras-o in jos. Lumea o credea o criminală, ca ştia vândut si ucis familia pentru faimă, dar doar un orb ar fi crezut asta, la ce persoana minunată era. Da, da, dramă, şi ce!?  Moarte, plânsete, o iubire care nu avut timp sa își dea o şansă ,cui îi pasă atâta timp cât inveti ceva din asta. Eu am plâns, pentru ca o iubeam, si oricât te-ai zbate împotriva acestui anime, eu mereu, dar mereu îi voi ţine partea. Mulţumesc anticipat, si succes celorlalţi.^^

____________________________________________________________________________________________________________
快い浮気者 [Help],,This is reality,,[Life]私のキャンデ
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Anime-ul tău preferat
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime/Manga/RPG :: Comunitate și Divertisment :: Cafenea-
Mergi direct la: