Bun venit pe Forum-ul nostru!

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Café Central

In jos 
AutorMesaj
Roxana.
Designer
Designer

Mistret
Afinitate : 6901
Data de înscriere : 14/01/2018
Varsta : 22
Localizare : Bistrita

MesajSubiect: Café Central   Lun Sept 03, 2018 8:17 pm

"La intoarcerea in tara dupa mai bine de 4 luni intru direct in cafeneaua mea favorita si ma asez la o masa libera si ii cer la ospatar o cafea simpla fara zahar si lapte"

-E bine sa fii inapoi, imi lipsea cafeneaua asta "imi trec aceste ganduri prin cap in timp ce citesc ultimele stiri in ziar"

___________________________________________________________________________________
««Drink»»----««Smoke»»----««Weed»»

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

Afinitate : 1869

MesajSubiect: Re: Café Central   Mar Sept 04, 2018 12:06 am

Cafe Central era o cafenea foarte recunoscuta in oras si nu doar printre oameni.

Sanara:

Auzisem de Cafe Central care era restaurant, patiserie si cafenea toate intr-una si oferea produse de cea mai buna calitate. Imi era pofta de niste clatite cu frisca si o ceasca de cafea. Stiam ca aceasta cafenea are si un bucatar japonez care se pricepea sa redimensioneze la scara portiile normale oferind aceeasi cantitate si calitate tuturor clientilor chiar si unor zane nu mai mari decat niste papusi Barbie. Totusi nu stiam ce reactie ar putea avea ceilalti clienti ai cafenelei daca ma vor vedea. Insa din ce aflasem Japonezii ar fi mult mai deschisi si mai obisnuiti cu supernaturalul fata de alte popoare. Intru in zbor pe usa cafenelei pe langa alt client. Si ma uit in jur. Toate mesele ocupate cu cate cel putin doi clienti deci imposibil sa ma asez la vreuna din ele, nu vroiam sa apesc intimitatea unora dintre ei, nu era frumos. Vad in sfarsit o fata singura la masa in timp ce probabil isi astepta comanda. Zbor catre ea si incerc sa ma comport cat se poate de normal, sperand sa faca si ea abstractie de situatie precum faceam si eu. Faptul ca eu eram cat o papusa Barbie si chiar purtam haine de papusa de la magazinul de jucarii.
-Salut! Spun eu facand o reverenta in semn de salut. Motivul era rangul meu in societate ca printesa regenta a Fairytopiei. Cand ma aflu pe teritoriu strain protocolul spunea sa faci reverenta ca semn de salut oricui doresti sa intri in vorba cu el sau ea. Protocolul interzicea reverenta unei printese doar in fata propriilor supusi care erau ei obligati sa faca reverente in fata printesei. In rest pentru orice persoana care nu e cetatean al Fairytopiei, printesei i se impunea sa faca ea reverenta in fata lor.
-Sunt Sanara. Pot sa iau loc la masa cu dumneavoastra?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Roxana.
Designer
Designer

Mistret
Afinitate : 6901
Varsta : 22

MesajSubiect: Re: Café Central   Mar Sept 04, 2018 12:10 am

continuam sa citesc din ziar, sorbind din cafea si ascultand muzica boem.

___________________________________________________________________________________
««Drink»»----««Smoke»»----««Weed»»

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

MesajSubiect: Re: Café Central   Mar Sept 04, 2018 12:24 am

Incep sa strig mai tare pentru a fi auzita.

-SALUT! MA NUMESC SANARA. POT SA STAU LA MASA CU DUMNEAVOASTRA?

Daca strigam mai tare, vocea mea nu era deranjanta insa doar ca se facea mai buine auzita. Aveam grija insa sa vorbesc mai tare si nu sa tip.

In principal era cazul sa vorbesc mai tare cu persoanele neatente la persoana mea. Insa cand o persoana era atenta la mine, ma putea auzi si daca vorbeam cu vocea mea subtirica.
Sus In jos
^Ronnie&Rox^
Promoter
Promoter

Dragon
Afinitate : 511
Data de înscriere : 04/09/2018
Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Café Central   Mar Sept 04, 2018 2:51 pm

Eu stateam la o masa alaturata vizionand pe YouTube filmulete noi despre tatuaje si ce este nou in trend.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://rhmtattoobn.wordpress.com/
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

MesajSubiect: Re: Café Central   Dum Sept 09, 2018 4:43 pm

Ma plimb prin fata ziarului pentru a ii atrage atentia fetei. Speram ca nu se va supara.
Sus In jos
^Ronnie&Rox^
Promoter
Promoter

Dragon
Afinitate : 511
Data de înscriere : 04/09/2018
Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Café Central   Joi Sept 13, 2018 1:24 am

Intre timp vad o fata care se plimba pe langa mine. Probabil cum stateam cu fata in tableta, acea fata credea ca sunt o domnisoara ingandurata.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://rhmtattoobn.wordpress.com/
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

MesajSubiect: Re: Café Central   Mier Sept 19, 2018 4:10 pm

-Buna! Stiu ca sunt cam micuța si greu de băgat in seama. Dar pot sta la masa cu tine? O întreb eu.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Café Central   

Sus In jos

Café Central
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime and Manga :: RPG Vechi :: Start RPG :: Oraș-
Mergi direct la: