Bun venit pe Forum-ul nostru!

AcasaPortalFAQMembriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

O zână cadou

In jos 
AutorMesaj
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

Afinitate : 2175
Data de înscriere : 14/01/2018

MesajSubiect: O zână cadou    Lun Sept 03, 2018 5:05 pm

Ellayne:

Era o zi de iarna in lumea oamenilor. Se apropia Crăciunul. De fapt azi era chiar dimineața de ajun. Toată lumea urma sa își petreacă Crăciunul si nu doar Crăciunul ci si Anul Nou împreună cu familia sau cu cineva drag. Eu insa nu aveam cu cine. De mult timp. De mica rămăsesem orfana de părinți iar restul familiei mele părăsise lumea înainte ca eu sa ma nasc. Eram trista fiindcă multe Crăciunuri si Revelioane le petrecuserăm singura si trista, insa soarta îmi surase in cele din urma. Ma întâlnisem cu un bătrânel simpatic ce era vânzător la un magazin de jucării si care de sărbători juca rolul lui Moș Crăciun prin mall-uri. Acest bătrânel îmi spuse ca știa de existenta reala a zânelor de la bunicul lui si ca in copilărie pe când fusese împreună cu bunicul la cules ciuperci întâlni o zână. Bătrânul veni cu ideea de a ma ambala intr-o cutie de păpuși in locul păpușii originale cu care semănam si sa fiu data drept cadou uneia dintre fetițe in cadrul spectacolului in care el juca rolul lui Moș Crăciun si primea copii in brațele sale.
După ce bătrânelul desfăcu ambalajul si scoase păpușă originală din cutie, o dezbrăca de hainute pe care le îmbrac eu: chilotei, sutien si o rochie de bal lunga si umflata. Apoi ma asez in cutie ce parea un pat foarte confortabil datorita materialului cu care era învelită pe margini. Cutia e trecuta printr-o mașină de reambalat iar senzația pentru mine fu ca si cum eram dintr-un tren ce trecu printr-un tunel. Când ies pe partea cealaltă observ ca cutia părea intacta iar eu eram blocata in cutie. Cu un mic ac bătrânul dădu câteva gauri pentru aer.

-Semeni la perfectie cu păpușa originala. Nimeni nu își poate da seama de vreo diferență. Spuse el.

Apoi puse cutia de păpușă in care eram eu, intr-o cutie mai mare, cutie cadou pe care o închise si o ambala cu foaie de hartie speciala colorata si stralucitoare si o lega cu panglica colorata, strălucitoare si sclipitoare. După ce cadoul fu pregătit era băgat in sac împreună cu alte cadouri pentru a fi dăruit unei fetițe.

Nu după mult timp auzisem cum spectacolul începuse. Abia așteptam sa fie dăruit cadoul in care eram eu. Iar mâine dimineața va fi o surpriza de ambele parti fiindcă atât fetita cat si eu ne vom întâlni pentru prima data. Nici ea nu știa ce va fi in cadou si nici eu nu știam pe cine va hotărî soarta sa întâlnesc. Dimineața de Crăciun se anunța interesanta.
Regula spectacolului era ca cineva deghizat in Moș Crăciun primește copii in brațe si ii asculta ce vor de la mosul apoi in pauza dintre acte si la sfârșitul spectacolului, da părinților cadourile pe care ei sa le puna sub brad iar copii sa le deschida in dimineața de Crăciun.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
^Ronnie&Rox^
Promoter
Promoter

Afinitate : 999
Data de înscriere : 04/09/2018
Varsta : 30
Localizare : Bistrita

MesajSubiect: Re: O zână cadou    Mar Sept 04, 2018 2:56 pm

Eu eram acasa, pregatind bucatele, decoratiunile si bradul pentru Craciun. Fiind la tara la bunici, aveam de asteptat si colindatorii. Maine urmeaza ajunul Craciunului si toate trebuie facyte a la carte.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://rhmtattoobn.wordpress.com/
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

Afinitate : 2175
Data de înscriere : 14/01/2018

MesajSubiect: Re: O zână cadou    Dum Sept 09, 2018 8:00 pm

Eu ma intrebam a cui cadou urma sa fiu. Pe cine urma sa intalnesc. Abia asteptam ziua de Craciun ca sa imi intalnesc noua familie. Si abia astpetam reactia lor cand va vedea o fiinta vie cat o papusa.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: O zână cadou    

Sus In jos

O zână cadou
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime and Manga :: RPG Vechi :: RPG :: Fantasy RPG-
Mergi direct la: