Bun venit pe Forum-ul nostru!

AcasaPortalFAQMembriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Vacanta in lumea incuiatilor

In jos 
AutorMesaj
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

Afinitate : 2175
Data de înscriere : 14/01/2018

MesajSubiect: Vacanta in lumea incuiatilor    Vin Iul 13, 2018 10:00 pm

Sanara:

Ma aflam la o scoala de vrajitori unde micii vrajitori erau destul de incantati sa aiba la materia de vraji si farmece o profesoara zana, o profesoara de dimensiunile papusilor Barbie.
Stiam ca ei erau incantati de asta si eram destul de amabila cu ei incat daca vroaiu, ii lasam sa ma tina in mana.
Acum era vineri iar eu aveam ca ultima ora pe ziua de azi ora de farmece cu Anul 1 iar ei aveau acea ora ultima ora din zi. Statusem pe umarul unei fete in timp ce predasem si apoi dictasem temele de vacanta caci incepea vacanta de vara cand toti elevii erau lasati sa mearga pe la casele lor fie in lumea vrajitorilor fie a incuiatilor.
Le spusesem la elevi ca eu nu am planuri pentru vacanta si ca mi-ar place sa imi petrec vacanta cu ei.
Elevii se bucurasera destul de mult si apoi o fata cu jumate sange vrajitor ma intreba daca poate sa ma ia acasa la ea. Eu fusesem de acord. Ea avea pe tatal vrajitor si mama incuiat si mai avea o sora mai mica de 5-6 anisori care nu mostenise deloc sangele de vrajitor si care era deci incuiat. Eram incantata ca voi ajunge sa ii cunosc personal familia si ca familia ei va ajunge sa ma cunoasca pe mine. Si probabil cel mai incantata urma sa fie sora ei care va avea un partener de joaca o papusa vie.
-Sunt incantata sa merg sa iti cunosc familia si deasemenea sunt deosebit de incantata sa calatoresc cu tine draga mea eleva, in ghiozdanul tau de scoala. Deasemenea sunt incantata sa fiu partenera de joaca pentru surioara ta mai mica. Ii spun eu.
Apoi cand isi stranse cartile si caietele, eu astept sa fiu pusa in ghiozdanul ei.
Deja ma gandeam la vacanta pe care o visasem de mult timp, alaturi de ea si familia ei, ca papusa a surioarei ei.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Roxana.
Designer
Designer

Afinitate : 7245
Varsta : 23
Localizare : Bistrita

MesajSubiect: Re: Vacanta in lumea incuiatilor    Vin Aug 31, 2018 1:30 am

Kagome

Ma aflam la o scoala de vrajitori unde micii vrajitori erau destul de incantati sa aiba la materia de vraji si farmece o profesoara zana, imi placea foarte mult de acea profesoara. Voiam sa fiu cea mai buna la materia ei si sa am doar nota 10.

___________________________________________________________________________________
««Drink»»----««Smoke»»----««Weed»»

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

MesajSubiect: Re: Vacanta in lumea incuiatilor    Vin Aug 31, 2018 1:19 pm

Kagome, vad ca la ora mea te străduiești sa înveți mult mai bine ca la celelalte materii. Sunt mai multe tipuri de vrăji. Vrăji utile si vrăji de urgenta. Ele încep cu Ini Mini si se termina cu Hocus Pocus. Vrăji de transformare. Ele încep si se termina cu același cuvinte magice. Hocus Pocus. Si in cele din urma vrăjile de atac si apărare. Cele de atac Încep cu Abracadabra si se termina cu Hocus Pocus. Cele de apărare încep cu Hocus Pocus si se termina cu Abracadabra.
Acum o întrebare. Vraja in care legi adversarul cu o frânghie magica e vraja de atac sau de aparare? Si ce prefix si sufix folosești?
Sus In jos
Roxana.
Designer
Designer

MesajSubiect: Re: Vacanta in lumea incuiatilor    Lun Sept 03, 2018 9:30 pm

Brad ridica mana, dar incurca raspunsul si toata clasa a inceput sa faca glume pe seama lui.

___________________________________________________________________________________

Sus In jos
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

MesajSubiect: Re: Vacanta in lumea incuiatilor    Lun Sept 03, 2018 9:51 pm

Desi pare una de atac e de fapt o vraja de apărare. Ea tine de legitima apărare si folosești Hocus pocus la început si Abracadabra la sfârșit.

Tineti minte copii mai exista un detaliu. Daca uitați un cuvânt ori il rostiți greșit, vraja fie nu va avea efect fie mai grav ceea ce nu e de dorit va avea un efect devastator. Va puteți trezi ca creați fara sa vreți asa numite Blesteme de neiertat noi si fara leac si greu de controlat. Ele sunt vrăji de magie neagra izvorâte din întortocherea a două sau mai multe vrăji sau rostirea greșită a unor vrăji. Ca exemplu rostind greșit o vrajă de atac cu bile de foc, bila de foc inițială care trebuia sa atingă tinta va crea alte bile de foc, una va atinge adversarul si inițial toate par ca se sting dar nu e așa. Vor reapărea creând un incendiu de nestins. Am pățit eu când eram mica si am dat foc scolii. Singura cale de a stinge focul a fost sa se creeze o poțiune care se spune ca stinge orice foc. Dar asta veți învăța la ora de poțiuni.
Sus In jos
Roxana.
Designer
Designer

MesajSubiect: Re: Vacanta in lumea incuiatilor    Lun Sept 03, 2018 10:39 pm

pentru Brad, magia neagra parea din ce in ce mai interesanta, parca voia sa o exerseze in secret.

Sus In jos
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

MesajSubiect: Re: Vacanta in lumea incuiatilor    Lun Sept 03, 2018 11:35 pm

Acum inainte sa sune ultimul clopotel din acest semestru care marcheaza nu doar sfaritul orelor ci si inceputul vacantei, va voi da cateva teme de vacanta, bine nu prea multe si cele mai multe vor fi practice daraveti grija sa nu distrugeti lumea. Spun eu chicotind.

Pe partea de teorie aveti de citit cele 7 carti scrise de Merlin si sa alcatuiti un eseu. Pe partea practica va rog frumos sa exersati toate vrajile pe care le-am invatat semestrul acesta, si din manual incercati sa faceti exercitiile de la primele 3 capitole de exercitii. Sunt exercitii practice si va voi asculta prin sondaj la ele cand veti reveni din vacanta.

Apoi clopotelul incepu sa sune. Dupa ce se opri le spun:

Acum, ei bine eu nu voi avea ce face vacanta asta singura acasa. Se ofera careva dintre voi sa ma ia acasa cu el sa isi petreaca vacanta cu mine? De preferat as prefera pe cineva care are si o surioara care inca se mai joaca cu papusile. Cred ca orice fetita ar fi incantata de o papusa vorbitoare si care se misca singura.
Sus In jos
^Ronnie&Rox^
Promoter
Promoter

Afinitate : 999
Data de înscriere : 04/09/2018
Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Vacanta in lumea incuiatilor    Mar Sept 04, 2018 2:54 pm

Eu stateam cuminte in clasa si notam fiecare detaliu din ce ni se preda. Nu voiam sa ratez nimic, deoare ce maine urma testul de magie alba.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://rhmtattoobn.wordpress.com/
Invader Lamu
RPG Member
RPG Member

MesajSubiect: Re: Vacanta in lumea incuiatilor    Joi Sept 06, 2018 9:46 pm

Ooc: Tu macar ai citit ultimul meu post? Sau titlu topicului? Ai fost atenta? Eu care am inițiat topicul ma gândeam ca acel "mâine" din topic va fi prima zi de vacanta.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vacanta in lumea incuiatilor    

Sus In jos

Vacanta in lumea incuiatilor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime and Manga :: RPG Vechi :: RPG :: Fantasy RPG-
Mergi direct la: